Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinformatikus BsC-t...

BME mérnökinformatikus BsC-t mennyire ajánlanátok? Milyen a suli, nehéz bent maradni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyira nehéz mint amennyire használni a keresőmotort :)
2018. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire vagy jó matematikából és informatikából.

Ha gondolod írj privát őt, épp oda járok, de ez a kérdés kicsit túl általános.

Az oktatás színvonala nem a legkiemelkedőbb, de fejleszteni sem nagyon lehet amíg a diákok fele-kétharmada képességeit tekintve nem ide való.

Persze ők csúsznak/kibuknak, de a tanárok is így állnak hozzánk...

Az országban jobbat nem nagyon találsz sajnos ilyen irányban :(

2018. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak jól és kegyetlenül rosszul oktatott tárgyak is. De szerintem ez mindenhol így van. Előadók között általában nem nagyon lehet válogatni, de gyakorlatok esetében (2. félévtől kezdve) érdemes előre megnézni, hogy kikről írnak pl. a markmyprofessoron jó véleményt, és hozzá felvenni a tárgyat.

Ahogy előttem is írták, a jó matektudás/matematikai érzék előny. Ha nincs, akkor is teljesíthetők az ezzel kapcsolatos tárgyak, de sokkal nagyobb szorgalom kell hozzá.

Az informatika tudás szerintem annyira nem lényeges, én úgy jöttem ide, hogy még ciklust vagy tömböt sem láttam soha. Mégis sikerült a Prog 1-et és 2-t is 5-ösre megcsinálnom, úgy hogy nem haltam bele a sok tanulásba. Viszont láttam olyanokat is elvérezni, akik évek óta programoznak. Ennek talán az az oka, hogy az ember hajlamos elbízni magát, hogy ő ezt már tudja.

Egyelőre annyit tudok mondani, hogy nehéznek nehéz, de nem teljesíthetetlen. Ha mérnökinformatikus szeretnél lenni, szerintem a BME-t válaszd. Nem tökéletes minden, de még mindig itt kapod a legnagyobb tudást. Ha a mérnökségben nem vagy biztos, csak a programozásban, akkor még az ELTE is jó választás lehet.

2018. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!