Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyiből lehet megélni...

Mennyiből lehet megélni Budapesten?

Figyelt kérdés
Albérletbe mennek 40nm 80.000+rezsi, mivel ketten megyünk feleződik. Kb mennyi kellene hogy nem nélkülözve, de nem is luxus körülményekben, de megeljek?

#Budapest #albérlet #budapesti élet
2018. ápr. 28. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti díjon és a rezsin felül eső dolgokat leírom, hogy nekem mennyi.


Mi ketten lakunk együtt, fejenként 65-öt adunk bele a közösbe, amiből megy a bevásárlás, autó, kajarendelés, étterem stb. Szerintem ha nem rendelnénk kaját (vagy csak nagyon ritkán) és nem lenne autónk, akkor 40-et is elég lenne beadni.


Ezen kívül nekem még kb. 80 elmegy, ami így tevődik össze (csak nagyjábóli árakat írok):

14.000 edzőterem

7.000 fogorvos (fogszabályzó miatt)

5.000 kontaktlencse

10.000 bkv bérlet

A maradék ~45 ezerből ebédelek és vásárolok a büfében, veszek egyéb szépségápolási dolgokat, szórakozok stb.


Ebben nincsenek benne azonban a nagyobb kiadások (elromlott porszívó), ruhavásárlás és egyebek, azokat a havonta félretett pénzemből veszem meg.


Összességében szerintem, ha a bérleti díjon és a rezsin felül van még legalább 80ezer Ft-od akkor meg tudsz élni. De akkor abba nem fér bele a pizzarendelés, edzőterem meg ilyenek és jó ha van félretett pénzed a nem várt kiadásokra. Az a véleményem, hogy legalább 100ezred maradjon a bérleti díjon és rezsin felül és abból 20-at legalább tegyél félre a nem várt kiadásokra.

2018. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi az offért de hol találtál te pesten 80 ezerért albit?


hát 40 az albi, kb 15 a rezsi fele, kajára 20-30 ezer alsóhangon, szórakozás havi 10-15 ezer... én mindenre egy százast mondanék

2018. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2. Kerület

Köszönöm a válaszokat

2018. ápr. 28. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Kajára a 20-30 nagyon kevés. Ha kajáldában, kínaiban ebédelsz az is kb átlagosan egy ezres és akkor még nem reggeliztél, vacsoráztál. Ha otthon főzöl, akkor sem jön ki sokkal olcsóbban, ha húst is szeretnél enni. Az igaz, hogy szerintem is a napi 1000Ft a minimum, de akkor sokszor szendvicset kell enni és csak kevés húst, zöldséget/gyümölcsöt, ami nekem már a nélkülözés kategóriába esik.
2018. ápr. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!