Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy vegyem magam rá, hogy...

Hogy vegyem magam rá, hogy nekiálljak föcit tanulni?

Figyelt kérdés
Mindig is utáltam, nagyon unalmasnak tartom és mindig nekiállok, de 10 perc után abbahagyom, és utánna sírhatnékom van ha arra gondolok, hogy megint nekikezdjek. Az a baj, hogy ráadásul annyira elveszi a kedvem, hogy semmi máshoz nem tudok nekiállni, mert belegondolni is rossz hogy tanuljak. Mit tegyek?

2018. máj. 1. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy a tananyag az oka. A tanártól félsz?
2018. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem félek a tanártól, viszont nem is szeretem őt, nem jól tanít, ami csak még rosszabbá teszi az egészet.
2018. máj. 1. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy szar a tanár, ebből nem következik az, hogy a tananyag is az. Én nagyon szerettem a földrajzot, szerintem érdekes arról tanulni, hogy mi van a bolygónkon a tengerektől kezdve a kanyonokon át a cseppkövekig, és még sorolhatnám (emelteztem föciből!). Persze a Naprendszer témaköre sem rossz, de na, a Föld a #1. :D Szóval én inkább a természetfölrajzi részt szerettem, a társadalomföldrajz nem nagyon volt a szívem csücske, de egyébként ez is tök érthető, mert körülvesz, pl. infrastruktúra, EU, mezőgazdaság satöbbi. A nemzeti tankönyvkiadós könyvek ilyen téren nagyon jók szerintem, a mozaikosba egyszer belenéztünk a faktos tanárommal, de áhh, nem ajánlom.


Na, csak hogy mondjak már valami hasznosat is: ne olyan hozzáállással ülj le tanulni, hogy na ez borzalom meg hányadék, hanem hogy érdekes, nem is olyan rossz, amúgy ezt jó tudni, satöbbi. Nekem a kémiánál nagyon sokat segített ez a pozitívabb hozzáállás. :)

2018. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!