Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy felvehetnek egyetemre, ha...

Úgy felvehetnek egyetemre, ha nincs semmilyen nyelvvizsgám, illetve emelt nyelv érettségim se?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam, hogy nem...

Viszont a felvi igazából ezt írja, ha jól tudom, akkor az összes szaknál:


"Az alapfokozat megszerzéséhez egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges."


Vagyis akkir most mi az igazság? Én ezt a szöveget úgy értelmeztem, hogy csak ahhoz kell egy nyelvből emelt érettségi, vagy nyelvvizsga, hogy megkapjam a diplomát... Ergo felvehetnek ezek nélkül is és akkor elég ha még diploma előtt leteszem a nyelvvizsgát?


2018. máj. 8. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem követtem az elmúlt egy év változásait, de tavaly még csak a diplmához kellett. Tudom hogy tervezték a felvételt is nyelvvizsgához kötni, de szerintem még nem vezették be.
2018. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, jelentkezéshez nem kell nyelvvizsga, elég ha érettségizel. Egyelőre többletpont ha van nyelvvizsgád, és nem követelmény
2018. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felvehetnek
2018. máj. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


És azt jóltudom, hogy az "ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány" az az emelt érettségit takarja? Vagyis, az emelt angol érettségi mellett már egyáltalán nem is kell nyelvvizsga, a diplomázáshoz sem?

2018. máj. 8. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szöveg valóban azt jelenti, hogy ahhoz, hogy kézhez kapd a diplomát, kell nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű érettségi (=emelt idegen nyelvi érettségi 60% felett). Utóbbi azt jelenti, hogy az érettségi bizonyítványodban lesz egy rész, amiben feltüntetik, hogy ez egy B2-es nyelvvizsgával egyezik meg. Talán aki nyelvszakot végez, annak pedig a diplomája C1-nek felel meg. Tehát nem kapsz kézhez egy konkrét nyelvvizsgát, csak maga a dokumentum azzal egyenértékű.

Ha az adott szakon nem követelmény az emelt érettségi, akkor ha eléred a ponthatárt, felvesznek.

Nekem úgy rémlik, 2020-tól lesz kötelező a nyelvvizsga a felvételihez, de nem vagyok biztos benne.

2018. máj. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Úgy felvehetnek egyetemre, ha nincs semmilyen nyelvvizsgám, illetve emelt nyelv érettségim se?"


Persze, simán!


De ahhoz, hogy a diplomád kézhez kapd, kell majd a középfokú nyelvvizsga.


2020-tól tervezik bevezetni, hogy már a jelentkezés alapfeltétele lesz az emelt szintű érettségi és a középfokú nyelvvizsga, így ha addig nem vesznek fel, akkortól már csak azokkal együtt lesz rá lehetőséged - ha addig nem módosítanak valamin.

2018. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az oklevél kiállításához kell a középfokú c típusú nyelvvizsga. Jelenleg pedig NEM minden alapképzéshez kell az emelt érettségi, viszont jövőre már minden szakon kötelező lesz egy emelt érettségi + 1 középfokú nyelvvizsga.


Viszont azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha valaki a középfokú nyelvvizsgát emelt érettségivel váltja ki.


Szóval, aki jövőre jelentkezik felsőoktatásba, azoknak már kell legalább 1 B2-es nyelvvizsga+ 1 emelt, de ebben az esetben sem a B2-es nyelvvizsgáért, sem az első emeltért NEM kap többletpontot.


Bővebb infó itt: [link]

2019. jún. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!