Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biztos elhelyezkedéshez...

Biztos elhelyezkedéshez milyen OKJ-t érdemes letennem ha van már három felsőfokú nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Turisztikai, gazdasági jellegűt? Nekem azt mondták idegenvezetőivel nem sokra megyek, a fordító, tolmács tevékenységhez pedig egyetem szükséges és nem nyújt feltétlen stabil állást. Olyan állandó munkahelyre lenne szükségem ahol tudom kamatoztatni a nyelvtudásom.

2017. nov. 15. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Három felsőfokúval semmilyen OKJ-ra nincs szükséged. Elmész valami ügyintézőnek vagy helpdeskesnek.
2017. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Jah, 3 felsőfokú..

Az, h láttad már a Terminátor 2-őt angolul, németül és szlovákul is, az nem 3 nyelvvizsga.

2017. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha harom felsofokud van, es egy OKJ-tol varod a 'biztos' elhelyezkedest, ott nem az OKJ a megoldas, hanem az, ha vegre kitalalod mit akarsz kezdeni az eleteddel. Eddig lebecoltal, 3 nyelven kivul nincs semmi mas tudasod, es pl. eszedbe se jutott forditonak, tolmacsnak menni.... Mondjuk kivancsi vagyok arra is, mely 3 nyelvbol van felsofokud.
2017. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig sem lébecoltam, hanem tanultam. Most meg gondolkozom hogyan tovább. Gyorsan szeretném elérni hogy olyan munkám legyen ami stabil, hogy majd mellette levelezőn menjek egyetemre. Mondtam: fordítói vagy tolmács tevékenységhez egyetemi Ma kell, ha most kezdem az még 5 év. Nekem többen is mondták hogy idegenvezetőit lehúzhatom a wc-n.

Az elsőnek pacsi mert a helpdesk jó ötlet, és van is elég sok hirdetés, csak ott van a fejemben hogy az egyetemi végzettséggel rendelkezők(pl anglisztika,szlavisztika) előnyben vannak. Ezért gondoltam hogy versenyképesebbé tehetem magam egy olyan okj-val ahol egyben a nyelvtudásnak is hasznát vehetem. Állandó állást így is lehet találni persze, idegenforgalomban itt, ott, amott legrosszabb esetben tescoban :) Csak azt gondoltam hogy jó ha minél nagyobb rám a kereslet, meg az én keresetem.

2017. nov. 15. 23:20
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Anyukám idegenvezető, nagyon jól fizet, sok szép helyre jár, de vannak áldozatok: az elején nagyon be kell dolgozni magad ( de, ha bizonyítasz, ki se látszol a munkából), turizmus, tehát nincs szülinap, karácsony, stb., minden csoportban van egy semmisejó idióta vendég, a torkodra vigyázni kell, az hogy elmegy a hangod, berekedsz, az egy tipikus idegenvezető jelenség. Mind emellett nem lehet így hozzáállni ehhez a szakmához. Nagyon sokat kell tanulni, folyamatosan fejlődni, rengeteg információnak kell egyszerre a fejedben lenni, nem szabad politizálni (többször adódik rá lehetőség, mint gondolnád), türelmesnek, kreatívnak, talpraesettnek, találékonynak, gyorsnak kell lenni. Igenis van értelme, csak embernek kell lenni hozzá. Akkor van értelme, ha hivatásszerűen csinálnád. A tolmács/fordító nem OKJ, hanem egyetemi mesterképzés, és nagyon leterhelt, illetve profitáló, ha a megfelelő nyelveket kombinálod. Ellenben nem igazán értem, hogy 3 nyelvvel hogy okoz gondot a választás/elhelyezkedés. Mi érdekel, mihez értesz? Így elég nehéz válaszolni.
2017. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi! A kérdés lényege tehát az volt hogy milyen jellegű OKJ egészítené ki jól a nyelvtudásomat, egy terület ahol a nyelvtudásomnak is hasznát vehetném. Mert ebbe nem látok bele. Könyvelésnél? Pénzügy-számvitel? Valami más?

Csak ez érdekelne, minden mást is köszi hogy leírtatok de nem az a kérdés hogyan találjak munkát, azt sem írtam hogy nincs vagy életmódtanácsadás ingyen elérhető-e? Biztos én is rosszul írtam ki a kérdést vagy valami elcsúszott.

2017. nov. 17. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, melyik az a három

nyelv?

2018. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!