Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel járnék "jobban"?

Melyikkel járnék "jobban"?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, dolgozom a szakmámban de nem ez az elképzelésem hosszabb távon, szeretnék más területen dolgozni, így két dolog érdekelne, de nem igazán tudom melyik érné meg jobban. Az egyik opció az, hogy egyetemre megyek (kereskedelem és marketing) , viszont levelezőn nem igazán tudnám ezt végigcsinálni tudom magamról( a munkám miatt) így csak nappali képzés jöhet szóba , viszont itt is csak az önköltséges, nem lenne annyi pontom sehogy, hogy államira felvegyenek. Ehhez viszont ott kellene hagynom a munkámata, viszont egyedül élek, így elkell tartani magamat (albérletet nem fizetek mert saját lakásunk). Így 3-4 évig havi 80-100 ezerből kellene gazdalkodnom 27 éves koromig ami eléggé demotiváló, ráadásul 0 tapasztalattal, küzdhetnek el állást keresni.

A másik ami érdekel baz a webfejlesztés, sulit erre nem találtam csak pár hónapos képzéseket, így ezt leginkább otthon tudnám tanulni /gyakorolni munka mellett, így pénzem is lenne és betudnam osztani az időmet, és ahogy olvasgattam 1-2 év alatt azért elég szép tudást lehet összehozni ha tényleg foglalkozik vele az ember, amivel el lehetne helyezkedni főállásban.

Megérné elvégezni az egyetemet? Igazából sosem tanultam úgy komolyabban, szakközépben sem, így nem is tudom tudnék e ennyit tanulni amennyit az egyetemeken kell, ráadásul a diploma se garantálja azt, hogy jó állásom lesz. Ti mi mellett döntenétek? Miket tartanátok szem előtt?

Szüleim elváltak, így maximum anyamtol kapnék támogatást, de azt nem várom el, hogy kifizesse az egyetemet vagy, hogy ő tartson el 27 éves koromig.



2018. máj. 9. 11:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!