Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GyTK helyett megéri a Kémiát...

GyTK helyett megéri a Kémiát választani?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy nem vesznek fel gyógyszerészetire és akkor halaszthatok egy évet. Viszont akkor még ott lehetne a pótfelvételi lehetősége. Tudom, hogy az önköltséges, csak felvetődött bennem a lehetőség hogy a Kémia, mint alapszak nem túl népszerű, úgyhogy valószínűleg oda lenne esélyem pótfelvételivel bekerülni.


Mennyire éri meg szerintetek maga a Kémia szak?


A felvételinél azért a GYTK-t választottam, mert az jobban illett az elképzeléseimhez Gyógyszergyárban akarok inkább dolgozni, mint gyógyszertárban (+ a tisztalkodási/kozmetikai termékek előállítása is érdekel, de ez kevésbé gyógyszerészes.)



2018. máj. 9. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészetre a vidéki egyetemeken évek óta változatlanul 385 szokott lenni a ponthatár (PTE-n és SZTE-n legalábbis), az azért nem olyan sok még duplázással sem.

Egyébként szerintem, ha gyógyszerész akarsz lenni, akkor nem éri meg, inkább hagyj ki egy évet, ismételd meg valamelyik érettségit és jelentkezz újra. Ráadásul úgy tudom, hogy kémia alapszak után sokan döntenek úgy, hogy bevállalnak még egy gyógyszerész szakot is, szóval kb. csak az idődet vesztegetnéd kémián, ha később mégis úgy gondolnád, hogy akkor mégiscsak gyógyszerész szeretnél lenni.

2018. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
SE-re jelentkeztem. Vidékre nem. Köszönön a válaszod.
2018. máj. 9. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem jelentkeztel videkre?
2018. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ketto okot latok.

1. Azt hiszed h a SE versenykepesebb diplomat ad, de akkora gyogyszeresz hiany van mint orvoshiany, ergo senkit nem erdekel h hol szerezted a diplomadat.

Tudas meg nem ugy megy egyetemen mint gimiben, erdeklodes es kepesseges szorgalomfuggo ezen a szinten a tudasod melysege, nem egyetemfuggo.

2. Mivel a budapestiek altalaban elmennek onnan, nyilvanvalonak tartom h valami kisvarosban nottel fel es akarsz mar pesti lenni. Ez megbukik mert nem olyan jo az. Budapest az tanulni a legrosszabb, en ezert jottem el.


Egy szo mint szaz, a gyogyszeresz diplomad minossege nem fog valtozni annak fenyeben hogy hol szerzed meg. Nincs kulonbseg a versenykepesseg teren a diplomak kozott mivel nincs verseny a szakman belul. Konkretan a munkahelyek versenyeznek a gyogyszereszekert es nem forditva, ha vegzel az evfolyamod 90 szazaleka a honap vegere el fog helyezkedni, akik valami komoly munkahelyet akarnak azok meg nyar vegere.

2018. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is az volt a "B terv"... aztán ott is maradtam (ELTE) :D.

Előnye a dolognak, hogy nem egy tárgyat úgyis az ELTE-n végeznél el (SE GYTK-s ként) (szervetlen kémia, klasszikus analitika), és tárgyaid jó részét meg el is tudod fogadtatni a GYTK-n majd. Szóval hajrá!

2018. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Debreceni vagyok, szóval Debrecen alapból logikus lenne, igen. És ez jöhetne szóba is legfeljebb, mert Szeged, de főleg Pécs már nagyon messze lenne a családtól. Viszont a SE-t jelöltem meg, de nem azért, mert a többi egyetemet nem találom jónak, mert "vidék". Egész egyszerűen az az oka, hogy ez másoddiploma lenne és ha már eddig Pestre jártam, gondoltam, célszerű lenne itt folytatni. Ezért is aggaszt a halasztás amúgy, mert jelen állás szerint is 26-27 leszek, mire befejezem. Ezért gondoltam a kémiát.

Az utolsó válaszolót kérdezném: biztosra tudod ezt a tárgyy-elfogadtatást? Olvastam itt pár kérdést a témában és azt olvastam, hogy GYTK-ra nem lehet átmenni semmilyen más szakról (még orvosiról sem). És miért döntöttél mégis a kémia mellett?

Köszi :)

2018. máj. 10. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 100%, exbarátnőm 1 év után pattant, és kb pofátlan, hogy mi mindent el nem tudott fogadtatni... de ez még 2009-ben volt.


Én meg maradtam, a társaság, meg a megszokás, meg a kilátások miatt.

2018. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. És megkérdezhetem, hogy most hol/milyen pozícióban dolgozol?
2018. máj. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!