Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek hogy sikerült a mai...

Kinek hogy sikerült a mai emelt töri érettségi?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon gázos szerintem. Próbáltam mindent meg csinálni, a tesztre kevés idő volt szerintem, legalábbis nekem kevés volt. És az utolsó esszét is össze dobtam, meg szerencse hogy a rövidet hagytam a végére.

Rengeteget tanultam, mégse volt elég. 😭😭😭


2018. máj. 9. 14:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sokkal keményebb volt szerintem az első része mint korábban, a tavalyi májusi első részét 88%-ra írtam, most örülök, ha ez 70% meglesz.

A második részhez pedig annyit szólnék hozzá, hogy nem mindig voltak egyértelműek a megírandó feladatok, a források viszonylatában sem, eltekintve a komplextől az nagyon korrekt volt.

Talán a Napkirályt azt benulláztam, de hát valamit valamiért, időmet elvitta volna Mussolini, és a földreformos esszé pedig vágyálmom volt, bár mivel a végére hagytam, igencsak összecsaptam.

Remélem szóbelivel együtt meglesz 60% a töri emeltre.

90% körül volt a célom, de a többi tantárgy nagyon lenyúlta az időm.

2018. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A tavalyi májusi és októberi érettségim is amíg megcsináltam otthon, és a tanárom át javította, olyan 70/80% körüli volt.

A tavalyi könnyű volt nagyon, de ez..... a teszt részétől totál ki akadtam, persze várható volt nyilván minden, de nekem nehéz volt, pont ezeket nem néztem át, így egy csomó mindent kihagytam. Esszé korrekt volt végülis, én Mussolinit irtam meg a végén össze csapva, mert el fogyott az idő, sok időmet elvette a földreformos esszé, azt választottam, pedig Istvánt akartam, de a frankokhoz nem tudtam hozzàlőni. Szerintem el csesztem a földeset, kevertem bele gazdasàgot, nem tudtam az ok-okozati tényezőket mindenhol, viszont végig irtam, irtam mindenkiről egy kicsit. Bethlen, Kádár, Rákosi, őszi rózsás forradalom. Lehet hogy nem lesz olyan rossz. A forrásokat maximálisan felhasználtam. Hosszú esszé nekem is török hódoltság, kultúráról írtam, meg adóztatás, ilyesmik. Mussolinit meg a gép dobta automatikusan. Meg tudtam volna azt szépen írni, hát amit lehetett a maradék 5 percben, azt oda karcoltam. Az én célom 60%volt, de félek nem lesz meg, bár még itt a szóbeli, csak ott jót kell húznom, akkor talán el tudok hozni 40 pontot.

Nagyon el vagyok keseredve. 😭

2018. máj. 9. 15:18
 3/17 anonim válasza:
55%
Nekem nem volt nehéz, kb 4 pontot vesztettem az első részben ránézésre, és negyven perccel hamarabb befejeztem a kelleténél. A második részben nagyon tetszettek az esszé témák, Mussolinit, a török - magyar együttélést és az összehasonlítást írtam. Bízom benne, hogy 90% feletti eredményem lesz.
2018. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Milyen össze hasonlítást írtál?
2018. máj. 9. 17:39
 5/17 anonim válasza:
Az István és Nagy Károly allamszervezetenek az összehasonlítását.
2018. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is borzalmasan elrontottam. 90%-ot akartam, de közelében se lesz :D én kikészültem az első résztől, pont ezeket nem tudtam. Esszéből XIV. Lajost, a dualizmust és az I. István - Nagy Károly összehasonlítást írtam. Azokról pedig nem tudom, milyenek lettek, írtam sokat, de én magamtól készültem és a suliban soha nem írtam esszét, nem tudom, hogy jó :)
2018. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem akarlak elkeseríteni, de biztos hogy lehetett így választani az esszéket???
2018. máj. 9. 17:53
 8/17 A kérdező kommentje:

Mármint hogy István nagy Károly, török magyar és Mussolini?

Nem XIV Lajos járt volna ezek mellé?

Én a földkérdést irtam, Mussolini és a magyar török együtt élés.

2018. máj. 9. 17:56
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, kellett egy 48 előtti, az lett a rövid XIV. Lajos, a sima hosszú a dualizmus, a komplex pedig I. István és Nagy Károly :) 13,16,18,ha jól rémlik.
2018. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja, az. Igen. A rövid Mudsolini, sima hosszú, törökök, aztán I. István. Ez iy megvan így
2018. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!