Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy nő lehet mentőápoló,...

Egy nő lehet mentőápoló, mentőtiszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy nő lehet-e mentőtiszt, mentőápoló? Tudom, hogy egy nő tud olyan sokat emelni, de nem csak ő egyedül emelne. Diszpécsernek semmikép se szeretnék menni. Én esetekhez szeretnék kimenni. Nekem egy nagy vágyam, hogy ezzel foglalkozhassak. Tudnátok nekem segíteni, hogy melyik főiskolán, egyetemen lehetne mentősnek tanulni vagy esetleg van-e Okj-s képzés ami ingyenes?

Válaszokat előre is köszönöm


2018. máj. 11. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet, barátnőm az és valahol vidéken tanult főiskolán.
2018. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat

Azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg nem tudod, hogy a barátnődet az egyetem, fősikola után rögtön kapott állást mentősként?

2018. máj. 11. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
A mentőknél nincs diszpécser, mentésirányítók vannak, illetve mentésvezetők. Nőként, ha mentőápolónak tanulsz az irányításban dolgozhatsz, bár elméletileg már vonulni is lehet. Ez OKJ képzés. Mentőtisztként tuti vonulhatsz is. Egyébként mindkettőt választhatod nőként is. A foglalkoztatás már más téma. Budapesten nem nagyon van üres tiszti pozíció.
2018. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2018. máj. 15. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Mentőtiszt: SE Budapest, DE Nyíregyháza, PE Pécs.


Mentőápoló: kb 1,5 éve lehet nő is, de kemény amikor emelni kell a beteget. Ez nem diplomás képzés, sima szakképzés.

2018. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!