Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme így biológia...

Van értelme így biológia szakra mennem?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag a rendszertan érdekel.


A nagyobb mélységek nem nagyon keltik fel az érdeklődésemet. :)


A kérdésem rejtett célja az, hogy útbaigazítást kapjak: anélkül is lehet magas fokon rendszertant tanulni, hogy biológusnak mennék?


Van hozzá szakirodalom?



2018. máj. 13. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi olyat nem tanítanak a biológia szakon amiről ne lenne szakirodalom. Csak úgy egyszerűbb.


Na meg rendszertanból nem fogsz megélni, hiába érdekel. Csak akkor ha akadémia szinten műveled, BSc, MSc, PhD... kutatás. Modern bioinformatikai és genetikai módszerekkel.


Ha nem akarsz ezzel foglalkozni, csak érdekel... akkor olvasgass.

2018. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Attól tartok még PhD-val sem találnék munkát biológiával kapcsolatban.
2018. máj. 13. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem éri meg a biológia szak, csak ha nagyon elhivatott vagy Rengetegen otthagyják:(
2018. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ennek mi lehet az oka kedves válaszoló?
2018. máj. 14. 06:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok biológust képeznek, sok értelmetlen tárgy is van a szakon, ami nem igazán hasznosítható munkában.


Munka pedig nincs olyan sok. Egyébként nem gondoltam volna, de a vegyészeknél is ez a helyzet kisse, sőt biomérnököknél is.


Akadémia, kutatás persze lehetséges, de PhD kell ahhoz. Azért PhD-n ha intézetben dolgozol, írsz pár jó cikket, akkor biztosan lesz állásod... csak ez innentől 10 év...és akadémiai fizetés egy vicc.


Egyébként kisebb nagyobb cégeknél még a biotechnél is, van 1-2 senior biológus, pár diák, technikusok akiket megtanítanak a folyamatra, a többi ma már informatikus és műszaki ember. Lassan többségben lesznek.

Kutatásban ugyancsak hasonló körvonalazódik.


Szóval lehet jobban jársz egy term.tud+műszaki szakkal, ahol eleve hasznosítható műszaki és informatikai tudást is adnak, mert lassan a kutatásban is mindenhez kell érteni...

2018. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Énis gondolkodtam ezen sokáig, de mindenhol azt hallottam vissza, hogy teljesen felesleges. Még ha nem csak egy témakör érdekel az egészben, hanem több is, egyszerűen annyi feleslegesen kis hülyeséget kell megtanulni, hogy az elképesztő. Az elte-n mindenki szidta, hogy az órai anyagokat se kapják meg rendesen stb.


Vegyész szakot jelöltem be végül, de szeptemberben úgy döntöttem, hogy nem kezdem el. A biológia, kémia és ilyen önmagukban "egy tárgyból" álló szakok összességében arról szólnak, hogy minden lehetetlen hülyeséget bemagoltatnak, minden tudsz a legkisebb reakcióig, de igazából nem mész vele semmire. A többit jól leírta az előző válaszoló.


Szóval én a helyedben kihagynám ezeket. Ha természettudományos vonalon szeretnél maradni, és mondjuk megy a kémia matek, akkor a vegyészmérnökiről tudom, hogy az most elég jó szak, amiről később jól el lehet helyezkedni. Mivel nekem emelt biosz kémia érettségim van, most a gyógyszerészetit jelöltem, bár engem elsősorban külföld érdekel a későbbiekben.


De amúgy nagyon szomorúnak tartom, hogy ha én most végig szívtam volna a vegyészetit, akkor tök kis eséllyel tudtam volna úgy elhelyezkedni, hogy meg is fizessék rendesen a tudásomat, ami azért nem másodlagos. Pedig mindenhol azt hallani, hogy kellenek a természettudományokhoz értő szakemberek...

2018. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!