Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológusok! Ennek van értelme?

Biológusok! Ennek van értelme?

Figyelt kérdés

"Most egy megerősítő kísérlet kéne humán sejtvonalakon, az USP8 dezubikvitiláló enzimről, hogy a deléciója ténylegesen az EGF receptorok degradálódásához vezet-e."


Légyszi mondjatok 1-2 mondatot, ami erre értelmes válasz lehet! :P:P Biológus haverral szivatjuk egymást, és valami értelmeset írni rá tök menő lenne :PPPPP



2012. máj. 6. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A mondat első fele hiányos. Miért is milyen megerősítő kísérlet az USP8-ról? Mert így kapásból azt mondom, ha az USP8 deléciójáról beszélünk, akkor az mit takar? Génjében deléció, melyik ponton, ennélfogva mennyiben kardinális. Ez meghatározhatja, hogy mennyire változik meg az EGF receptorfehérje proteoszomális lebontási "profilja", tehát a kérdésben szereplő "degradáció" igazából fokozott lebontás, vagy az UPS8 tökéletes hiánya miatt az ubiquitinizáció olyan mértékben megnő, hogy a konstitutívan termelődő receptorfehérjéket is elkezdi lebontani a megfelelő membrántranszport helyett.

Egyébként szerintem UPS5 és 7 hiány kéne, de egy év alatt is sokat fejelt az ember.

(Viszont ha nem tudsz "menőt" válaszolni, akkor legalább dobj be egy bölcsészdumát. Vagy valamit, amihez te értesz.)

2012. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre a biológusvisszaduma illene a kontextus miatt, de köszönöm szépen ezt a választ is!:DDDD
2012. máj. 6. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent a visszaduma? Bakker, tudom, hogy mit jelent a mondat, tudok egy csomó kísérltet, amivel ezt mérni lehetne, de nem értem, hogy mi a kérdés... :-D


Valami ilyesmire gondoltál:

"Az USP8 csendesítés hatására bekövetkező változás az Az EGF receptor ubikvitálásában illetve proteoszomális degradációjában csak közve utalna a két fehérje közti kapcsolatra, mivel a USP8 által regulált egyéb enzimek szabályozó szerepét továbbra sem zárná ki."

2012. máj. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit sokáig foltozgattam a mondatot. :)


Helyesen: "Az USP8 csendesítés hatására bekövetkező változás az EGF receptor ubikvitálásában, illetve proteoszomális degradációjában csak közvetve utalna a két fehérje közti kapcsolatra, mivel a USP8 által regulált egyéb enzimek szabályozó szerepét továbbra sem zárná ki."

2012. máj. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!