Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz két egyetemi...

Mennyire nehéz két egyetemi szakot végezni egyszerre (párhuzamosan)?

Figyelt kérdés

Idén fejezem be az első évemet az egyetemen, amit nem mondanék túl nehéznek. Tetszik a szak (vállalati menedzsment). Rengeteg volt mellette a szabadidőm, a vizsgaidőszakon is napokon belül túl leszek.


Nagyon szeretem az angol nyelvet, így bölcsész karon szeretném ezt is felvenni és párhuzamosan végezni a kettőt. Szerintem a két szak egyébként is jól kiegészíti egymást. Mellesleg konkrétan megpusztulok a gondolattól, hogy nem járok még mindkettőre.


A sok szabadidő minimálisra csökkenne, de ez engem nem zavar, kifejezetten szeretem, ha "nagy rajtam a nyomás". Motivál :)


Viszont ahogy elnézem, rengeteg óraütközéssel kéne számolnom. Szerintetek ez mennyire lenne zavaró tényező? A gazdaságin természetesen tudom mik a legfontosabb órák, így azokat betudnám lőni, hogy mikor lenne jó, viszont az új szakon (angol) fogalmam sincs mi élvez prioritást és mi az úgynevezett "büfé" óra. Így meg elég nehéz.


A tanulást valószínűleg bírnám, de ez az egy dolog nem hagy nyugodni. A kettő meg nem mehet egymás rovására, annak sok értelme nincs. Maximumot szeretek hozni mindenből.


2018. máj. 14. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Mit akarsz kezdeni az angol bölcsész szakkal?

Ha van emelt nyelvvizsgád akkor már elméletileg fordítónak is elmehetsz, így annyira értelmét nem látom egy angol bölcsész diplomának.


Neked kell tudni hogy bírnád-e.

Amúgy párhuzamban úgy szoktak egyetemezni hogy 2 hasonló szak és elfogadtatják a tárgyakat. Másképp nem hiszem hogy lehetne bírni, de vannak zsenik :D

Vagy ha ennyire nem kérnek semmit :D

2018. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 levelezőt végzek párhuzamosan, egy humán és egy reál irányban, és én is nagyon élvezem. Érdemes lehet levelezőben gondolkodnod, hogy ne ütközzenek az órák annyira! Sok sikert!
2018. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ez a levelezős dolog hogy működik? Konkrétan semmit nem tudok róla :D
2018. máj. 14. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Két nappali munkarendű BA vagy BSC képzésre, egymással párhuzamosan nem tudsz beiratkozni.
2018. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pedig nálunk engedik nappalin egymás mellett a 2 BA-t o_O Megkérdeztem tanulmányin, semmi akadálya. Csak a kérdésem :D
2018. máj. 14. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Mérnökire péntek-szombat járok, bölcsészkarra hétfőnként. A vizsgaidőszakban van olyan napom, hogy délelőtt egyiken vizsgázom, délután másikon, de eddig még ki tudtam sakkozni :) Szóval ideális.
2018. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Privát kérdeztél, de szerintem jobb, ha mindenki látja, másnak is jól jöhet a válasz: A levelezősöknek tömörítve, reggeltől estig vannak óráik, ugyanúgy órarend szerint, mint a nappalisoknak, csak 1 napra tömörítve, tömbösítve. Tehát adott tantárgyat nem mondjuk 1.5 órában, hanem néha 4-5 óra hosszat hallgatjuk, rövid szünetekkel. És igen, bemegyek 9kor és néha este 8kor jövök ki adott napon.
2018. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Áhá, értelek. Ez nagyon hasznos válasz volt, köszönöm szépen!!!
2018. máj. 14. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!