Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik egyetemet választaná...

Ti melyik egyetemet választanátok? (Tulajdonságok alapján)

Figyelt kérdés

Van két egyetem ahova fel is vennének. Neveket nem írok, mert úgy sem Magyarországon van. Helyette a tulajdonságokat írnám le;


1. Egyetem:

-Világranglistán 1800. helyen áll

-Ismerem a helyet, mert már második éve ide járok más szakon, és szeretem

-Kicsik az osztálytermek, szóval több lehetőséged van segítséget kérni

-Ismered némely tanárt és ők is téged

-Otthoniasabb, barátságosabb

-Lehet lesznek ismerős osztálytársaid

-A felszereléseik jobban passzolnak hozzád

-Fél órányira laksz tőle

-Nem kimondottan csak egyetem, mert szakmát is lehet itt tanulni meg érettségit stb. Viszont nem ők állítják ki a diplomát ezen a szakon, hanem egy teljesen különálló egyetem. (Ugyanolyan diplomát kapsz mint aki eleve oda járt volna, és a rankolást is annak az egyetemét írtam le, tehát az 1800-at.)


2. Egyetem:

-Egy erősebb/nevesebb egyetem

-1-2 külföldi híresség is itt végzett

-Világranglistán 601-800. helyen áll

-Idegen az egész

-Nagyon nagy városban van (nem bírod a nyüzsgést)

-Sosem jártál a kampuszán

-Nagy, rideg termek (feltehetőleg)

-Nem ismersz ott senkit, soha nem is voltál ott

-50 perc vagy 1 órányira laksz tőle, de amúgy is tervezel valami közelebbi külvárosba beköltözni. (Nem lesz messzebb az első egyetem így se.)

-Nehezen szoksz be/illeszkedsz be idegen helyekre

-A felszereléseik nem neked valóak (pl informarikai szakon tanulsz, és csak Mac van PC helyett.)


Nektek megérné az egész környezetváltás és a komfortzónádból való kilépés, csak azért mert elismertebb egy kicsivel a 2. számú egyetem? Ahol lehet kérdésesebb hogy sikeresen végzel, mert nagyobb, kevesebb segítség és keményebb egyetem.


1. vagy 2. egyetem a szimpatikusabb a számotokra?

Mindkettő ugyanolyan szintű diplomát ad, (BSc) és 3 éves.

Ja és az első egyetemnél már elfogadták, hogy a nyelv nem anyanyelvi szinten megy, meg eleve sok külföldi diák van ott. A második számúnál lehet kiközösítenének/megszólnának nak a nyelvi tudásod miatt.



2018. máj. 18. 00:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Én a 2.-at javasolnám neked, azért, hogy táguljon egy kicsit a világod, és ne félj ennyire mindentől, ami idegen.
2018. máj. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Én az elsőt, mert a másodikról semmi pozitívumot nem írtál.
2018. máj. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Elsőt. ÁLtalában az szokott a forgatókönyv lenni, hogy amit nem akarunk azt nem csináljuk. Tehát lehetne top1 egyetem is, otthagynád, mert már előlegben 10 negatív dolgot felsorolsz mellé.


(Évekkel ezelőtt én az erősebb egyetemet választottam, azóta is bánom, még az sem biztos, hogy befogom fejezni, egyre jobban felerősödik minden egyes kanyarnál, hogy mennyi frusztráció van benned. Szóval életed hibája lenne a kettes opciót választanád. Még akkor is ha mondják, hogy komfortzóna meg stb.

2018. máj. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért nem soroltam fel pozitívumot a 2. egyetemhez, mert nem nagyon tudok. Azon kívül, hogy kicsit elismertebb, erősebb és jobb az oktatás a véleményeket visszanézve. De ahogy belegondolok, hogy oda kell járjak, valamiért beleborzongok és az egészhez nincs annyi kedvem, mint a mostani sulimnál.

Ja meg a mostani sulimnál évente 300 ezerrel olcsóbb egy tanévre a tandíj. Bár amúgy is diákhitellel lesz kigizetve.

2018. máj. 18. 08:40
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Tőled függ.

Alapesetben én is azt mondanám, egyértelműen a második, a negatívumok, amiket írsz róla, inkább csak a "kifogás" kategóriájába tartozik nálam. Pont az lenne a lényege, hogy felnőj végre, kilépj a komfortzónádból, új ingerek érjenek, új kihívások, új emberek stb. MUSZÁJ boldogulnod az életed során ezekkel a helyzetekkel!

De ha ennyire nyűglődsz, akkor inkább maradj a másodiknál. Nem mindenki bírja a stresszt...

2018. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem azt kértem, hogy kritizáljátok az életképtelenségemet, hanem azt, hogy ti melyik egyetemet választanátok ebben a helyzetben... A tipikus mentalitás még mindig meg van ezen az oldalon ahogy látom.


Az értelmes válaszokat pedig köszönöm.

2018. máj. 18. 14:17
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Ráérsz a munka világából kísérletezni a komfortzónával. De ha alapból önköltségesként diákhitelből csinálod, akkor biztos helyet kell választani, mert kiugrani valahonnan 1félév 1 év után, az luxus :(. Fentebb mondtam, hogy én jelenleg is szenvedek attól, hogy rosszul döntöttem, de nincs kiugrási lehetőség. Pont azért, mert ezek a dolgok megkötik a kezem.


Ha azt választod amit nem is akarsz, összefüggéseket keresel negatív dolgok között. Pl: ha első helyre mész és leesel a lépcsőn, már arra fogsz gondolni, hogy ez is azért van, mert nem a szívedre hallgattál. (Onnan tudom, hogy jelenleg is ez történik velem, valamit nem tesznek fel időben érdemjegyekre gondolok, vagy ha nem értem miért de megbuktam írásbelin, pedig rengeteget készültem) Valószínűleg nem is egészséges, de ahogy mondtam, a diákhitel az köti a kezünket. Utólag csak azt kívánom, hogy bár arra mentem volna ami ,,állítólag'' versenyképtelen, mert az gyengébb egyetem volt, gyengébb szak. És képzeld el milyen látni az álláshirdetéseket, hogy bizony ott lenne a lehetőség, ha azt az utat járom. :(


Mindenki menjen oda ahova menni akar, amit ő választ, nem pedig a preferenciák, a kiemelkedő iskola adatok, tudod mit jelentenek? semmit. Az hogy egy 601-800 közötti helyen áll annak is köszönhető hogy minden szülő aki keresi a gyerekének a helyet ezt látja. Hogy milyen neves egyetem, akkor a gyereke nem lesz rossz helyen, de annak a gyereknek már biztosított helye lenne akkor is ha bárhol tanulna, mivel ők tudnak segíteni neki benne. Ez a többségre viszont nem igaz, akkor meg inkább azt az utat járd amit te választottál ki magadnak.

2018. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a másodikat, de hát látod, nem vagyunk egyformák.

Nekem pl.a nyüzsgés, nagy termek, nagyobb létszám szimpatikusabb, mint a kis falusias családias légkör.

2018. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt kértem, hogy kritizáljátok az életképtelenségemet, hanem azt, hogy ti melyik egyetemet választanátok ebben a helyzetben."

Azt tettem: én az erősebbet választanám, több indokot is írtam hozzá. Nem "GYK-s mentalitásból" írtam, hogy neked nem biztos, hogy tényleg ez a jó választás. Bocs, hogy megpróbáltam beleélni magam a helyzetedbe. (5-ös voltam)

2018. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Pedig az ötösnek igaza van, azok a dolgok amiket felsoroltál negatívumként igazából csak nyűglődések. Nagyszerűen leírtad, hogy nem akarsz új környezetbe kerülni, új embereket megismerni, mert az neked idegen. Szerinted mások úgy választanak egyetemet hogy jártak e már benne, vagy hogy sok ott az ismerős? Egyetemre tanulni jársz be, aztán úgyis szereznél barátokat, megismernéd a tanárokat, a helyet. De ha te ennyire ellene vagy annak hogy kilépj a komfort zónádból (mert ridegek a termek, what???), akkor inkább válaszd az elsőt, mert a másikat úgyis ott hagynád. Ne menj oda ha már elvből utálod és kiráz tőle a hideg.
2018. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!