Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik egyetemet választaná...

Ti melyik egyetemet választanátok? (Tulajdonságok alapján)

Figyelt kérdés

Van két egyetem ahova fel is vennének. Neveket nem írok, mert úgy sem Magyarországon van. Helyette a tulajdonságokat írnám le;


1. Egyetem:

-Világranglistán 1800. helyen áll

-Ismerem a helyet, mert már második éve ide járok más szakon, és szeretem

-Kicsik az osztálytermek, szóval több lehetőséged van segítséget kérni

-Ismered némely tanárt és ők is téged

-Otthoniasabb, barátságosabb

-Lehet lesznek ismerős osztálytársaid

-A felszereléseik jobban passzolnak hozzád

-Fél órányira laksz tőle

-Nem kimondottan csak egyetem, mert szakmát is lehet itt tanulni meg érettségit stb. Viszont nem ők állítják ki a diplomát ezen a szakon, hanem egy teljesen különálló egyetem. (Ugyanolyan diplomát kapsz mint aki eleve oda járt volna, és a rankolást is annak az egyetemét írtam le, tehát az 1800-at.)


2. Egyetem:

-Egy erősebb/nevesebb egyetem

-1-2 külföldi híresség is itt végzett

-Világranglistán 601-800. helyen áll

-Idegen az egész

-Nagyon nagy városban van (nem bírod a nyüzsgést)

-Sosem jártál a kampuszán

-Nagy, rideg termek (feltehetőleg)

-Nem ismersz ott senkit, soha nem is voltál ott

-50 perc vagy 1 órányira laksz tőle, de amúgy is tervezel valami közelebbi külvárosba beköltözni. (Nem lesz messzebb az első egyetem így se.)

-Nehezen szoksz be/illeszkedsz be idegen helyekre

-A felszereléseik nem neked valóak (pl informarikai szakon tanulsz, és csak Mac van PC helyett.)


Nektek megérné az egész környezetváltás és a komfortzónádból való kilépés, csak azért mert elismertebb egy kicsivel a 2. számú egyetem? Ahol lehet kérdésesebb hogy sikeresen végzel, mert nagyobb, kevesebb segítség és keményebb egyetem.


1. vagy 2. egyetem a szimpatikusabb a számotokra?

Mindkettő ugyanolyan szintű diplomát ad, (BSc) és 3 éves.

Ja és az első egyetemnél már elfogadták, hogy a nyelv nem anyanyelvi szinten megy, meg eleve sok külföldi diák van ott. A második számúnál lehet kiközösítenének/megszólnának nak a nyelvi tudásod miatt.



2018. máj. 18. 00:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Már rengeteg itteni cikket elolvastam, és mindenhol azt írták, egy olyan helyen mint az 1-es jobb, tanulni, mert kisebbek a létszámok és a termek, ami eléggé megkönnyebbíti a tanulást. Meg mégsem egy vagy a 200 közül, ahol kérdést és segítséget is alig tudsz kérni a tanárodtól, meg már az is haladás ha csak az arcodra emlékszik. Személy szerint énis jobban preferálom az ilyen a helyeket.


Igazából nem falusi környezetről beszélek. Hisz Anglia 8-9. legnagyobb városáról van szó. De viszont az erősebb egyetem, az meg még ettől is nagyobb városban van, konkrétan Anglia 3. legnagyobb városában. (Bár már erre is gondoltam, hogy lehet azért van így rangsorolva mert éppen abban a városban van... vagy nem tudom)


Ahogyan visszatekintek mindig az új iskolakezdéseimre, mindig az ugrik be hogy milyen nehezen szoktam meg (majdnem 1 év kellett), milyen kevés önbizalmam volt, semmi magabiztosság, nem ment a beilleszkedés, se semmi. A mostani sulimmal meg csak úgy lennék, hogy egy emelettel feljebb tanulok majd ugyanazt amit most is, csak magasabb szinten.

És nem érzem magam elnyomva egy teljes évig, ami ki tudja hogy hat majd a tanulásomra.


Egyébként a mostani sulimba már le is adtam a jelentkezésem, ahova fel is vettek. Csak erősen elkezdtem gondolkozni ezen az alternatíván, mert még nem késő változtatni.


Illetve a pontok. A szakra amire felvettek, kisebb a követelmény, de az nekem bőven megvan. Viszont az erősebbik egyetemen (hasonló szakon) már olyan helyzetben lennék, hogy a követelmény az megvan, viszont csak 8 ponttal lennék fölötte. De ha sokan jelentkeznek jobb átlagokkal, akkor lehet lecsúszok róla. Tehát ez a rizikó is benne van, mert hiába van meg nekem minden amit kérnek, de a többi jelentkezőtől is függhet...


Vagy azon is gondolkoztam, hogy az első évet itt megcsinálom, majd a másodikra már átjelentkezek oda. Vagy nem tudom, hogy működnek ezek? Mert ha az első évben jól végzek, akkor már több lehetőség is lehetne a közelben, például egy világtanglistán 160. helyen álló egyetem is akár. Bár ezeknek még utána kell nézzek, hogy hogy működnek az egyetem váltások. Mert amire felvettek az 3 éves, és nem tudom szabad-e a helyváltás vagy valami. (A hitellel nem lenne baj, mert tanévente kell újra és újra igényelni.)

2018. máj. 18. 17:13
 12/12 A kérdező kommentje:
Na jó. Azt hiszem végleg döntöttem. Láttam a 2. egyetemnek a reklámfilmjét. Mac-en játszanak...
2018. máj. 19. 02:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!