Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én mentő tisztnek tanulok...

Ha én mentő tisztnek tanulok akkor is a nevem elé kerül a DR jelzés?

Figyelt kérdés
2018. máj. 19. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
orvos leszel? Nem. kérdés megválaszolva:-)
2018. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem, mert nem ad orvosi/doktori végzettséget.
2018. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm csak nem voltam benne biztos
2018. máj. 19. 15:52
 4/7 kobra22 válasza:
Szerintem hagy abba a tanulást!MOST!
2018. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem csak orvosok kaphatnak Dr előtagot.

“A PhD-vel vagy DLA-val rendelkező személyek használhatják nevük előtt a Dr. rövidítést.”

“A foglalkozásdoktori cím a jogszabályban meghatározott oklevél megszerzésével járó cím. Magyarországon ilyen az általános orvosok doctor medicinæ universæ (dr. med.), a fogorvosok doctor medicinæ dentalis (dr. med. dent.), az állatorvosok doctor medicinæ veterinariæ (dr. med. vet.), a gyógyszerészek doctor pharmaciæ (dr. pharm.), a jogászok doctor juris (dr. jur.) és az államtudományi szakon oklevelet szerzett személyek doctor rerum politicarum (dr. rer. pol.) titulusa. Érdekesség, hogy Magyarország személyi- és lakcímnyilvántartásában ezeket a címeket ugyanúgy „DR.” jelöléssel veszik fel, mint a PhD fokozatot.”

Forrás: [link]

2018. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a 4 éves Bsc képzést végzed el még nem leszel Dr.


De a mentőtiszti főiskolákon lehetőség van arra, hogy egy másfél éves egyetemi átképzés után PhD-ra menj, és ha azt elvégzed akkor a te neved előtt is ott lesz a Dr.

2018. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2018. jún. 7. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!