Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Háziorvosnak jogosultsága van...

Háziorvosnak jogosultsága van az autóján megkülönböztető jelzést használnia?

Figyelt kérdés

2017. júl. 14. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ. Személyautót is meg lehet csinálni úgy, hogy rajta vannak a megkülönböztető feliratok meg sziréna, de azt a tulajdonos használja is munkához(a munka alatt most a betegellátást értem vagy bármi más hasonló melót, amihez kell megkülönböztetés).

Ha csak arra lenne, hogy bejárjon dolgozni esetleg elmenjen vásárolni, úgy viszont már nem. Legalábbis én még nem láttam olyan orvos autóját ami meg lenne különböztetve(max úgy, hogy drága merci, bmw vagy audi feltűnési viszketegségből, de ez se mindegyik dokira jellemző) és hétköznapi használatban van.

2017. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyeletet lát el, akkor igen. De megkülönböztető jelzést csak PÁV-val lehet használni, így vagy le kell vizsgáznia, vagy sofőr viszi.
2017. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

A válasz egyértelmű nem. A háziorvosnak tudomásom szerint nincs is autója. Magánszemélyként persze lehet, de a háziorvosi státushoz nem követelmény.

Nem kaphat MKJ-t, azért mert háziorvos.

Az ügyeleteken természetesen van, de ritkán vezeti maga az orvos.

2017. júl. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nem! Külön engedély kell hozzá és Pav 1.
2017. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A sárga villogóra tetszik gondolni?
2017. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kék villogásra gondoltam. A sárgát figyelmeztető jelzésnek nevezik.

Idézet (jogszabályból):

"b) figyelmeztető jelzést adó készülék: a járműre szerelt rögzített vagy mozgatható üzemmódú (mobil) villogó sárga fényjelzést adó berendezés"

2017. júl. 19. 18:32
 7/8 szenes43 válasza:

A háziorvos autóján esetleg egy vöröskereszt matrica lehet mivel ő azzal jár a rendelőbe,a beteghez ha hívják és ahova le van még leszerződve

szakorvosnak.

Az ügyeletes orvost az ügyelet gépkocsija viszi ki a beteghez amit erre a célra felkészített gkv. vezet. Az a jármű az orvosi ügyeleté s hogy onnan mivel mennek haza a dokik vagy a sofőr az nem az ügyelet problémája.

2017. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Va, hogy az ügyelet problémája. Tudok olyan ügyelő orvosról, akit 30 kilométerről hoznak az ügyeletes sofőrök minden egyes alkalommal.
2018. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!