Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jött a mentő, szerintetek ez...

Jött a mentő, szerintetek ez volt a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A helyszín: II. kerület, Kelemen László utca és a Hűvösvölgyi út kereszteződése.( [link]


Hűvösvölgy felé haladtam a Hűvösvölgyi úton, szembejött a mentő abban a sávban, amiben haladtam. A kereszteződés előtt már necces lett volna megállni, ezért inkább a keresztutcába álltam félre. Ezzel nem is lett volna baj, de a mögöttem haladó továbbment egyenesen, így a mentőnek meg kellett állnia. A mentős elhaladásakor megköszönte, hogy félreálltam. Jobban tettem volna, ha megkockáztatom, hogy a kereszteződés előtt állok meg?


Rajzról talán érthetőbb a helyzet. [link]



2016. jún. 19. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te jól csináltad, a másik meg bunkó volt.
2016. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

" A mentős elhaladásakor megköszönte, hogy félreálltam."


Mi a kérdés?

2016. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Közeledő sziréna hangjára illene mindenkinek lassítani, és megállni.

A megállás helyét a helyzetből adódóan úgy megválasztani, hogy az a mentő haladását ne zavarja, de veszélyhelyzetet se okozzon.

Kereszteződés közepén nem állhatsz meg, ha úgy ítélted biztonságosnak, hogy lefordulsz, kitérsz a mentő útjából megteheted a szabályokat betartva, de a jelek szerint későn reagáltál, ezért nem sikerült a kereszteződés előtt megállni.

A mögötted haladó pedig egyértelműen szabálytalanul viselkedett, miatta a mentőnek kellett megállni (lebukás esetén az ilyenért küldik a csekket)

2016. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Korrekt megoldást választottál. A mögötted jövő viszont hibázott.
2016. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


@3-as: Tény, hogy nem időben reagáltam, de szerinted akkor ott nem állhattam volna meg, csak ha bekanyarodok és a keresztutcán haladok tovább? Csak az sem lenne szabályos, mert az egyenesen haladó sávban jöttem.

2016. jún. 19. 16:20
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem azt írtam, hogy nem cselekedtél helyesen, csupán megjegyeztem, hogy valószínűleg késve reagáltál, s abban a helyzetben már ez volt a jó megoldás (mivel a kereszteződésben nem biztonságos megállni, és nem is szabad)

A mögötted közlekedőnek kellene elgondolkozni azon, hogy mit is csinált, de erre talán akkor lenne esély, ha kapna egy csekket...

2016. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te jól reagáltál, ezért köszönte meg a mentős. A mögötted levő meg nagyon rosszul reagált,mert feltartotta a mentőst.
2016. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

> „Közeledő sziréna hangjára illene mindenkinek lassítani, és megállni.”

Valami félreértés van szerintem. A KRESZ-ben én azt olvastam, hogy az akadálytalan továbbhaladását kell biztosítani. Tehát az csinálta rosszul, aki miatt a mentősnek meg kellett állni, és az jól, aki kikanyarodott előle. (Amúgy a KRESZ-könyvemben, szóval nem a jogszabályban, mintha még úgy írták volna, hogy a személy- és vagyonbiztonság veszélyeztetése nélkül még szabálytalankodni is szabad, hogy a megkülönböztető jelzést használó járművet elengedjük. Például előrébb gurulni és jobbra húzódni egy piros lámpánál, hogy felszabadítsunk egy sávot. Ehhez pont elindulni kell.)

2016. jún. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8asban jól megmaradt a lényeg.


Kérdező :

Csak saját magad tettéért vagy felelős. És azt jól csináltad. Ne érezze bűntudatot mások hibája miatt. De jó dolog az ilyen kétes helyzeteket atbeszélni! Ezt oktatáson is szokták hangsúlyozni.


Nekem is volt a héten egy hasonló szitum. Indexeléssel lehúzódatam, a mögöttem lévő beállt mellém, a mentő nem fért el. Az adott szituban még annyit tettem, hogy az alacsony járdára felálltam. De úgy sem.fért el a mentő. Előre nem.tudtam.haladni. 20 másodperc fennakadás néha pont sok. Sajnáltam, de én mentettem, amit tudtam.


Nem rajtad múlott az leírtak alapján.

2016. júl. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!