Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosnak vagy ügyvédnek...

Orvosnak vagy ügyvédnek tanuljak inkább?

Figyelt kérdés
most vagyok 7-es és olyan a biosztanárom, hogy semmit nem kell nála tanulni,meg elnézi, ha puskázunk de engem érdekel az emberi test, csak az állatok nem. Amúgy teljesen humános vagyok(töri átlagom 5,00) és az ügyvéd is érdekel.
2018. máj. 20. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvos
2018. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha munkát is akarsz kapni akkor orvos. Jogászból annyi van már mint égen a csillag.
2018. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha humános vagy akkor nem való neked az orvosi.
2018. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem az általános iskolás tanulásodon és jegyeiden fog múlni. :)


Szerintem majd még eldöntöd, van rá időd. Munkád mindkettővel biztosan lesz, éhezni egyikkel sem fogsz, bár tény, hogy a mai nagy ügyvédtúlképzés mellett az orvosi biztosabb karrierlehetőséget nyújt.

2018. máj. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma Magyarországon orvoshiány van, így a szakma keresettebb sokkal, könnyebb érvényesülni, a ponthatár is viszonylag alacsony pont ezért, külföldre is tudsz vele menni dolgozni (joggal nem igazán). Jogon viszont állami helyen magasabb a ponthatár mivel abból valóban túlképzés van, igazán jónak kell lenned, hogy nagy karriert fuss be és nem mindegy, hogy melyik egyetemen szereztél diplomát (több helyen nézik), beszéled-e az angol jogi szaknyelvet esetleg más nyelveket magas szinten (ajánlott), tudományos diákköri tevékenységed van-e, esetleg PhD, nemzetközi vagy hazai versenyen elért helyezés pl. OTDK, egyetem alatt bedolgoztad-e már valahova magad (ügyvédi iroda stb), ahova az egyetem után tudsz menni gyakorlati időt tölteni a szakvizsgáig (kötelező 3 év), ha bíróság, ügyészség a cél sokszoros túljelentkezés van a meghirdetett helyekre stb...

Szóval én azt mondanám, hogy az orvosi jobban megéri jelenleg, viszont ez beállítottság kérdése, bírod-e a vért, emberi boncolást, később tudsz-e pl. kórhazban dolgozni ahol lehet nap mint nap halálesetekkel nézel szembe, bírnád-e ezt lelkileg stb.

Ha humános vagy inkább akkor az orvosi szerintem sem biztos, hogy neked való, én mindig emberekkel akartam foglalkozni és segíteni rajtuk de pont a fent leírt tényezők miatt nem akartam orvosira menni, hanem inkább jogra, ahol ugyanúgy tudok valamilyen formában segíteni az embereken. De még sok időd van eldönteni, bár sosem baj ha valaki korán kezd tervezni :) Hajrá!

2018. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!