Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A matekos egyetemi szakokat,...

A matekos egyetemi szakokat, mint alkalmazott közgazdaságtan pl. mindenki el tudja végezni?

Figyelt kérdés

"Csak" hatalmas kitartás és szorgalom kell mellé?


Tehát mindegy, hogy jelenleg hogy megy a matek, normális, átlagos emberként elég tanulással mindenképpen rá tudok készülni és el is tudom végezni?


A matek egy olyan tdomány amit viszonylag magas fokig, sok energia és idő befektetésével, minden egészséges vagy közel egészséges ember el tud végezni?


Az ihlette amúgy a kérdést, hogy a középiskolámban még az ottani matek amyagot is megtanulni csak nagyon nagyon nehezen tudó, diszkalkulás 2db ismerősöm mára már erősen matekos szakot végeztek.

Az egyik proginfót, a másik orvosi diagnosztikai analitikus szakot, egy harmadik hasonló meg jelenleg asszem másodéves alkalmazott közgazdaságtanon...


2018. máj. 21. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő akaraterővel el, de sokkal-sokkal nehezebb, mint annak aki érti a matekot.
2018. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Bár ilyen szakok előtt az emelt matek érettségi+magas pontszám elég nagy rosta ahhoz, hogy ne menjen mindenki oda.
2018. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tom, hogy az említettek közül melyikhez kell emeltmatek, szerintem progonfóhoz nem... De am tudom, hogy az említett egyének újra is érettségiztek több tantárgyból.
2018. máj. 21. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Magamból indulok ki: én képtelen lennék elvégezni, mert nincs érzékem a matekhoz, szóval nekem maga az érettségi is kínszenvedés volt. Ha neked ennél csak egy kicsivel is jobban megy, akkor akaraterővel és kitartással, nagy szorgalommal tudnád tartani a lépést. Meg persze az is számít, hogy mennyire érdekel ez a szak. Ha van motivációd, mindent könnyebb tanulni.
2018. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!