Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemen kb. mennyien...

Orvosi egyetemen kb. mennyien esnek/ hullanak ki az első években?

Figyelt kérdés

2018. máj. 22. 05:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Már az első héten kieshetsz. Már mentek lefele a boncolni és ha nem bírod akkor válthatsz szakot, de hát ez logikus. Most ha 3 évig alapoznának és csak utána látnál belső szervereket, halottat és nem bírnád akkor felesleges volt a 3 év.
2018. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Inkább

"csúsznak"

2018. máj. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
első évben 50% kb
2018. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az viszonylag ritka, hogy valakinek teljesen ott kell hagynia. Inkább a csúszás a jellemző. Mi 200-an kezdtünk és kb. fele végzett időben. A legtöbb csúszás pedig másod-harmadévben volt, utána már ritkább, bár azért a farmakológia még néha kicsit megritkítja a népet.
2018. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis 50% :D Gondolom aki ezt írta, az eddig max. kívülről látott orvosi egyetemet.


Nem valami sokan, de akik ott hagyják az egyetemet, azok is maguktól, nem azért, mert kivágták őket.

2018. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a felvettek 5%-a nem végzi el, de ez nem hivatalos statisztika, csoporttársamtól hallottam, szóval fenntartásokkal kell kezelni, de tapasztalataim alapján én is nagyjából ennyit mondanék, ha nem kevesebbet. Ők általában önszántukból hagyják itt, nagyon kevesen várják meg, amíg elfogy a tárgyfelvételi vagy vizsgalehetőségük.


Amit az első ír, az nem túl igaz, mi kb. első év októberében boncoltunk először, akkor is csak tartósított tetem volt, friss hullával csak harmadévben volt dolgunk. Párszor előfordult, hogy rosszul lett valaki, de hozzá lehet edződni, senkiről sem tudok, aki emiatt itt hagyta volna a képzést.

2018. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom hova jársz. De Semmelweisen már első nap mentünk. :).
2018. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

(6-os vagyok)


A Semmelweisre én is. '13-ban kezdtem a második évfolyamfélben, nekünk az első pár héten még csak csontok voltak a boncteremben, abból volt az első demó. Persze azóta sok minden változott, nem tudom hogy most hogyan csinálja az egyesült intézet, de az első évfolyamfél már annak idején is hamarabb találkozhatott tetemmel, vagy legalábbis végtagpreparátummal. De Pécsen pl. ha jól tudom csak második félévtől tanulnak egyáltalán anatómiát, ami így csak 3 féléves és nekik nincs a végén az ismétlő/tájanat félév.

2018. máj. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Én támogatom, hogy az ilyen dolgokon gyorsan legyen túl mindenki. Hiszen az egy dolog, hogy középiskolába biologiát, kémiát nyomták, mint az állat az összes többi tárgyal és keményen küzdöttek, hogy bejuthassanak. Csak hát, az elején derüljön ki és ne a végén. Most gondolj bele, hogyha már az alapozó 3 évet végigjárta és kiderül, hogy ehhez nincs gyomra mi lesz? Jójó. Vannak olyan területek amire elhelyezkedhet, na de azért aki ebben szeretne dolgozni, olyan nincs, hogy a vért pl ne bírja. És még nem is mondtam durvát. Ugyanolyan, mint aki nyomozónak akar menni, főleg gyilkossági ügyekben, oda is kell a gyomor. Ezen a szakterületen egy kis rosszul lét sem következhet be. Még egy ezrednyi százalék sem. Akkor leszel profi.
2018. máj. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Aha értem. Tehát ha bekerülök, akkor 95% hogy tuti elvégzem és orvos leszek. :)


Akkor megnyugodtam, idén felvételizek másodjára, remélem valamelyik vidéki egyetemre lesz elég pontom.

2018. máj. 23. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!