Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemen kb. mennyien...

Orvosi egyetemen kb. mennyien esnek/ hullanak ki az első években?

Figyelt kérdés

2018. máj. 22. 05:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad múlik teljesen. Én nem orvosira járok de úgy átlagban azt tudom mondani hogy a legtöbb ember saját döntésből hagyja ott az egyetemet és nem azért mert kirúgják vagy nem megy át a vizsgán. Azok akik nem bírják általában az első fél év után rá jönnek erre. Sok sikert!
2018. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kilences, szerintem túlmisztifikálja a köztudat ezt a gyomor dolgot. Valójában ez egy fejleszthető készség, nem egy adottság, amivel vagy születik az ember, vagy nem. Ha valaki az első patológiagyakorlatról kiájul, a sokadik már valószínűleg meg se kottyan neki. Persze kell ehhez valamennyi elhatározás, de ha valaki eleve tudja (vagy inkább hiszi) magáról, hogy nem bírja, az nem fog orvosnak menni.


Van olyan is persze, ami még a profiknak is sok, pl. volt '94-ben Taszárnál egy csúnya baleset, amikor egy kamionról lecsúszó fémlemezek felszeletelték egy busz utasait, a helyi tűzoltólegendárium szerint akkor az út szélén sorban hánytak a mentők és tűzoltók.

2018. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk anat gyakorlat vezető azt mondta hogy átlagosan 75% végzi el az egyetemet szóval azért az a 95% az sok.... amúgy nálunk már az első félév közben a 16 fős csoportból ketten itthagyták mert nem tetszett nekik az első vizsgaidőszakban meg szintén ketten csúsztak szóval ők újrakezdik egy évvel később és általában elvileg ilyen arányok jellemzőek...
2018. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez a gyomor dolog kamu senki nem emiatt hagyja itt hanem azért mert nem bírja vagy rájön hogy ennyit neki ez nem ér. Ha valaki azt mondja nem bírta a gyomra igazából sztem csak szégyelli hogy nem bírta a hajtást.
2018. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!