Yolókai mór kérdése:

Minek kellene tanulnom?

Figyelt kérdés

23 eves vagyok (F), jelenleg egy gyarban dolgozom operatorkent. Egy erettsegim van csak, ami raadasul nagyreszt 2-es (elb*sztam tudom), tehat valami OKJ-s tanfolyamon gondolkodom, de mielott egy halom penzt beleolok valamelyikbe, utana szeretnek jarni, mi az a szakma amivel nehez mellefogni es most mar szeretnék szellemi dolgozo lenni. Leginkabb az informatika erdekelne, de nemtudom lenyegeben mi a kulonbseg pl. informatikus, szoftverfejleszto, rendszergazda, IT-menedzser stb. kozott mind fizetes szempontjabol, mind munkakor szempontjabol.

Elore is koszonom a valaszokat, barmifele tanacsot, javaslatot szivesen meghallhatok, nem csak az informatikaval kapcsolatban.



2018. máj. 15. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Informatikus lényegében nem létezik ennyi a különbség:D

Mindenki informatikus aki IT-vel foglalkozik, gyűjtőnév.

A programozó, rendszergazda, biztonságis mind mind informatikusok csak általában közük sincs egymáshoz.


Fizetés szempontjából mások a terület illetve tudás szinten mást várnak el:)

Amúgy olvass utána, általánosságban találsz fenn úgyis dolgokat. Neked mint informatikus jelöltnek nem ide kellene feltenni ilyen bagatel kérdéseket mert az informatikusnak 1 igazi barátja van, a google (bár lehet más keresőmotort is használni, de ebbe ne menjünk bele).


Ja, illetve nem árt ha motivált voltál eddig a gépek felé tudod mi a ram, rom, cpu, hdd, ssd, videókártya alaplap, tudsz telepíteni dolgokat, esetleg konvertálni , ismered a programok telepítését (ha nem steamről töltögeted le). Ezek olyan elég alap dolgok:)

+ Angol tudás, ha nem is tárgyalási, de megértési szinten:)

2018. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Egyetem levelezőn és minden problémád megoldódott.
2018. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért csak az informatikában tudnak gondolkodni a fiatalok, amikor olyan sok jó, és jól kereső szakma van!! És szép szakmák, mint pl. az asztalos.
2018. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyönyörű szakma, igen. Nyeld te a port egész nap.
2018. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom,nekem valamiért eszembe jutott a mosógépszerelő. Nem tudom, mik a hiányszakmák, de ezt most nagyon ide akartam írni.
2018. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mindenki elvégezhet 2 ingyenes okj-s képzést 26 éves korig
2018. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igaz, de en ugytudom 25 eves korig es nem mindegyik szakma ingyenes
2018. máj. 22. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!