GhostTuro123 kérdése:

Melyik pályát válasszam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Engem az informatika meg a biológia érdekeltet nagyon, milyen szakok léteznek amikhez kellenek ezek a tantárgyak?

2018. máj. 22. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Nézz utána a bioinformatikának. Nem tudom hogy milyen képzés keretein belül lehet tanulni de nálunk egyetemen több előadáson több előadó is azt tanácsolta, hogy aki sok penzt akar keresni az ezzel foglalkozzon. Mondjuk nekem magas a téma :D
2018. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eléggé távol állnak ezek egymástól. El kell döntened, hogy mégis melyik érdekel a legjobban, és ne csak a pénz miatt válaszd az egyiket. Ha ezt teszed, akkor a motivációd el fog fogyni az első év után, és kínszenvedés lesz.


Az informatikától tudok nyilatkozni, a bioszról sajnos nem. Szerintem ha valakit tényleg érdekel az infó és ügyes benne, akkor vért izzadás nélkül meg tudja szerezni azt a BSc-t. A fizetés is nagyon jó, bár attól is függ hol helyezkedsz el a szakmában, mert hatalmas a választék. Például Magyarországon is van olyan hosszas éves tapasztalatokkal rendelkező programozó, aki 1 milliót is megkeres. De persze ehhez nagyon érteni kell, és nem fogsz ennyit kapni egyből egyetem elvégzése után. Ha az összeg negyede és fele között keresel nettóba, már az is jó.

Nagyon élhető egy szakma, és hosszú ideig még az is marad.

2018. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!