Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi, tanulás, hogyan...

Érettségi, tanulás, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most érettségiztem, a szóbeli még hátra van, de semmi erőm / kedvem / motivációm nincs a tanulásra.

Az írásbelim elég rosszul sikerült, igazából alapból, csak annyi, volt a cél, hogy meglegyen, mivel sose voltam olyan jó tanuló, nem akarok továbbtanulni.

Rossz belegondolni, hogy, több, mint 100 tételt kéne megtanulnom, aminek a nagy része rettentő unalmas (számomra), magolni való.

Talán az egyik fő probléma az, hogy fogalmam sincs, hogy mit szeretnék dolgozni.

( Jelenleg még +1 évem lenne érettségi után, amin szakmát tanulnék, de őszintén szólva annak sem látom sok értelmét/ semmi kedvem ahhoz a szakmához, és lehet fölösleges lenne az-az év, mert sose dolgoznék abba a szakmában. )

Szerintetek, hogy vegyem rá magam ebben a helyzetben a tanulásra / hogy döntsem el, hogy mi akarok lenni, mit akarok még tanulni / dolgozni?

Köszönöm a válaszokat. :)


2018. máj. 24. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne most ábrándozz arról, hogy mi akarsz lenni, arról majd döntesz az érettségi után!

Itt egy rövid(ebb) határidejű, konkrét, kézzel fogható feladat: be kell fejezned az érettségit. Ha most elblicceled, később még az írásbeliket is újraírhatod:(

Érettségi nélkül a válaszható szakmák köre is jóval kisebb, mert egy csomó OKJ-n érik + kb. minden normálisabb állásnál alapfeltétel!

Lehet, hogy soknak tűnik az a 100 tétel, de egy részét már biztosan tudod, és egyik témáról sem kell sokat beszélni + segédeszközök is vannak:)

2018. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem sikerült eldöntened, hogy milyen irányban szeretnél elindulni, akkor ne most tedd meg, a szóbelire készülés alatt. Persze, elég nagy adag motivációt adna, de egyelőre azért tanulj, hogy ha esetleg később meggondolnád magad és mégis felvételiznél egyetemre, akkor ne rossz eredményeket vigyél.
2018. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mivel az érettségi gyakorlatilag megvan, erre "gyúrni" már kicsit késő. Nem tudom, hogy a mostani átlagoddal milyen fősulira tudnál bekerülni, de ha nincs kedved tanulni, akkor nem is érdemes szerintem erőltetni. Majd ha sokadik munkahelyen sem fognak emberszámba venni, akkor elgondolkodsz majd azon, hogy: "mégiscsak jó lett volna tanulni". Szakma nélkül ugyanis max. betanított munkákban gondolkozhatsz reálisan. Menj el valahová nyári munkára, aztán munka közben lesz valami tapasztalatod a helyzetről és talán megjön majd a kedved a tanuláshoz is.
2018. jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!