Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Scholar Europa OKJ iskolát...

Scholar Europa OKJ iskolát ismeri valaki, jár/járt oda? Felvettek Animáció- és mozgókép készítő szakra, szakmai felvételi nélkül.

Figyelt kérdés

Csupa jókat hallottam, olvastam a suliról, tetszenek a lehetőségei, amiket kínál, de nem értem miért nincs szakmai felvételi, miért vesznek fel bárkit, aki menni akar oda egy 2 perces telefonos elbeszélgetés után. Júniusban kell beiratkozni, 8000 ft a regisztrációs díj, szerintem beiratkozok, hogy bebiztosítsam magamnak B tervként, de alapjáraton az Illyés Művészeti Akadémiába szeretnék majd járni, ahol augusztus legvégén van a felvételi. (Csak oda nem vesznek fel akárkit, de remélem én leszek elég jó, hogy sikerüljön.)

Aki járt a Scholar Europába, esetleg pont erre a szakra, attól nagyon-nagyon jól jönne egy kis vélemény! :)



2018. máj. 25. 12:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Juj ez most gáz, elírtam, Schola nem Scholar. :D
2018. máj. 25. 12:54
 2/6 anonim válasza:
Valóban nagyon színvonalas az oktatás, jól felkészültek a tanárok, teljesen az alapoktól megtanítanak mindenre, amire szükséged lehet. De ahhoz (és igaz ez bármelyik képzésre, bármelyik szakmára), hogy sikeres vizsgát tehess, és utána el tudj helyezkedni, és jó is legyél abban, amit csinálsz, elkötelezettnek és érdeklődőnek kell lenned, képezned kell saját magadat is. A Scholánál éppen ezért nincs szakmai felvételi, mert ha megvan benned az eltökéltség, akkor végig fogod tudni csinálni, náluk főleg ez számít, hogy lássák rajtad, hogy mennyire szeretnél szakember lenni, és ismerni minden csínyját-bínyját a szakmádnak, amit választottál. Azért mész oda, hogy tanulj, és nem azért mert már mindent tudsz, és csak a papír kell ahhoz, hogy munkát vállalhass a szakmádban. Ilyen iskolák is vannak, de a Schola nem ez. Ők lelkiismeretesen felkészítenek téged a vizsgára, és segítenek mindenben, ha kérdezel.
2018. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Barátnőm idejárt, borzasztóan megbánta, h jelentkezett. Fölöslegesen utazott napi több, mint egy órát, mert aztán meg semmi értelmeset nem vettek, ami később használhatónak volt beállítva. A tanárok kivételeztek sok osztálytársával, akik be sem jártak, de mégsem volt semmi problémájuk belőle, ami azért elég nagy igazságtalanság. Továbbá a "szakmai felkészültség" sem ért sokat, órákon azt csináltak, amit akartak, senkit nem érdekelt, aztán meg amikor beadandót kellett készítenie, arra később azt mondták, h nem ér annyit, mint egy írásbeli. Akkor meg miért volt úgy, h ez lesz az egyik hónapi jegyük? Na mindegy. Gyakorlata is volt, bár erről tájékoztatást nem kapott és végül semmi segítséget sem ,így magának kellett megoldania azt is.
2018. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek, várom még a véleményeket, főleg olyanoktól, akik konkrétan animációra járnak/tak, bár tudom az nagyon új szak ebben a suliban.

Az eltökéltséggel az a baj, hogy egy művészeti szakon lehet benned 200%, de ha tehetséged meg 0, akkor mégse fog sikerülni, és az ilyeneket kéne felvételin kiszűrni, mert mi van ha odamegyek úgy, hogy annyira le van maradva a rajztudásom, hogy kellene 1 év felhoznom? 2 éves a képzés, necces...

Szóval várom még a véleményeket, bár szerintem tuti beiratkozok, max majd váltok mielőtt elkezdődne a tanév.

2018. máj. 31. 16:56
 5/6 anonim válasza:

Konkrétan erre a szakra járok, de aki művészeti képzésre jelentkezik azért arról feltételezhető, hogy van némi tapasztalati tudása ezen a téren, de legalábbis némi kreativitása és foglalkozik a témával.

Úgy tudom, hogy régebben is volt náluk ez a képzés, csak nem ezen a néven futott.

2018. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Végül, hogyan döntöttél és miket tapasztaltál a választott iskolával kapcsolatban?

ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!