Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Metropolitan Egyetem...

Budapesti Metropolitan Egyetem, mozgókép és médiaismeret miből áll a felvételi vizsga?

Figyelt kérdés

Szívesen jelentkeznék erre a szakra, de nem tudom miből állnak a felvételi vizsgák? Mit kell csinálni? Sehol nem találtam erről semmi konkrétumot, csak hogy esszéírás, elbeszélgetés stb.. De konkrétan mi? Kisfilmet még nem nagyon készítettem, így is lehet jelentkezni? Ennek ellenére nagyon érdekel ez a "világ".

Akik már korábban felvételiztek ide, azoknak a tapasztalatait várom! Köszi előre is!



2016. febr. 11. 20:58
 1/4 anonim válasza:
Az elso fordulo egy bemutatkozo film. A bemutatkozo filmekbol kiválogatják azokat akik továbbjutnak a második forduloba. A második forduló egy teszt+ filmelemzés, de ez nem olyan vészes, mint amilyennek hangzik.A második fordulon kapsz pár témát, ki kell választanod egyet es van 1 heted filmet csinálni rá. Az utolso fordulon beszelgetsz a tanarokkal, fotoetudot mutatsz be nekik, es beszelnek a filmjeidrol stb. remélem segítettem :)
2016. febr. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Okés, köszi! ;)

Még 1 kérdés, maga a suli milyen? Tudnál írni róla még pár szót?

2016. febr. 12. 16:19
 3/4 anonim válasza:
Hát attól fugg a mozgóképen belul mi érdekel jobban a rendezes az operatori munka, forgatokonyviras stb. A suli nem rossz, itt is vannak rosszabb és jobb dolgok is, mint mindenhol :)
2016. febr. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom voltál-e azóta felvételizni, de, ha teheted ne menj. Annyiran nem olyan hú de jó iskola, mint amennyibe kerülnek a tandíjak. Külföldön ezerszer normálisabb az oktatás és biztosabb az elhelyezkedés is ott végezve, mintha a Metropolitanra járnál. Végeztek ott ismerőseim, tudom milyen valójában azok a nagy kapcsolatok, amit szeretnek hangoztatni, hogy elhelyezkedhetsz náluk. Gyakorlatilag 0. Jobban megértsd: volt osztálytársam Televíziós műsorkészítőnek tanult. Na, ezzel a szakmával mosogat (nem külföldön, Budapesten), mert sehova se veszik fel (pedig ment a marketing szöveg az elején, hogy közvetlenül az államvizsgánál lesznek már munkáltatók ott, akik kiválasztják ki hova megy majd dolgozni), a párja kameramanként 1-2 hetes projekt munkákat kap, tartós munkahelye még nem volt. Na és ezek még olyan szakok, amikkel könnyű elhelyezkedni.
2016. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!