Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet két egymást követő...

Lehet két egymást követő évben ugyanarra az egyetemi képzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Fordító és tolmács érdekelne, ugyanis a képzés során ki kell választani, hogy vagy fordítók, vagy tolmácsok szeretnénk lenni. Nos, ha arra kerülne sor, én mindkettő szeretnék lenni. Így lenne a legidőtakarékosabb.:)
2018. máj. 26. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2018. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Én sem vagyok 100%-osan biztos benne, de szerintem nem lehet. Vagyis úgy nem, ahogy te leírtad. Ugyanarra képzésre nyilván jelentkezhetsz egymás követő években, de a második felvétel esetén neked az adott szakon már lenne jogviszonyod. Így ugyanoda (ugyanarra az egyetemre, ugyanarra a szakra) szerintem nem fogsz tudni beiratkozni.

De ahogy tudom több szakirányt tudsz felvenni. Tehát egyszer felvételizel és mind a két szakirányt felveszed. Nyilván ekkor mind a kettőhöz tartozó kurzusokat meg kell csinálnod és kétszer is kell államvizsgáznod (külön-külön a szakirányokból).

2018. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az újrajelentkezés amúgy jó. Hogyha már látod, hogy első éved nem igazán sikerült és esetleg fizetősre átdobnak akkor újrajelentkezel. Felvesznek másikon hallgatói jogviszony megszüntetésre, ami tárgyad van beszámítatod ami meg nem sikerült mégegyszer megcsinálhatod. :). Ezek ilyen kiskapuk.
2018. máj. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!