Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet-e jelentkezni valamilyen...

Lehet-e jelentkezni valamilyen zenei egyetemre/főiskolára úgy, hogyha nyolcadik oszt. Után nem zenei, hanem általános tanmenetet követő gimnáziumba jelentkezünk?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, nyolcadikos, 8 éves korom óta hegedülök egy olyan iskolában, ahol továbbképzést is biztosítanak azalatt a 4 év alatt, amíg gimis vagyok. És én részt is tervezek venni ezen, azaz szeretném minimum 18 éves koromig tanulni a hegedülés csínját-bínját. Van viszont egy halvány elképzelésem a jövőmmel kapcsolatban (ismétlem, HALVÁNY, ezért is a kérdés): szeretnék leszerződni egy szimfonikus zenekarhoz. Már most is játszok a zeneiskolám zenekarában és nagyon jól érzem magam a közös zenélés közben. A probléma viszont az, hogy pontosan a serdülőkorom delén járok, a hangulatingadozásokkal meg minden egyébbel, ami ezzel együtt jár és nem tudom eldönteni, hogy ez a jövőkép mennyire maradandó; csupán egy rövid fellángolás vagy komolyan ezzel szeretnék foglalkozni? Úgy döntöttem tehát, hogy egy gimnáziumba jelentkezek matek szakra, és majd csak akkor hozom meg a végleges döntést a zenei pályával kapcsolatban, ha már egy kicsit érettebb leszek (remélhetőleg az érettségire). Szóval a kérdésem ez lenne: felvételt nyerhetek-e úgy egy zenei egyetemre/főiskolára, hogy előtte nem zenei, hanem egy általános tanmenetet követő gimnáziumba jártam? Kérek szépen mindenkit, ha van bármiféle információja a témával kapcsolatban, szánjon rám egy percet és ossza meg velem a tudását! Végtelenül hálás lennék minden beküldött válaszért.

Előre is köszönöm mindenkinek!



2015. okt. 15. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg mindegy, milyen suliba jársz, mivel más módszerrel számolják a pontot a Zeneművészeti Egyetemen, mint az általános pontszámítás. Egy gyakorlati vizsgából ott a felvételi, nem számít, milyenek lettek az érettségi eredményeid. De például a Képzőművészetin sem az általános pontszámítás alapján megy, hanem egy külön módszerrel. Viszont annyiban fontos lehet a zeneiskola, hogy ott tanulod meg igazán azt, amire szükséged lehet a felvételinél. Mert elég nagy követelmény van a Zeneművészetin. Szolfézs, zongoratudás alap, illetve ha nem a zongora a fő hangszered, akkor a fő hangszereden jól kell tudnod játszani, de zongora akkor is kell, mert része a felvételinek. Ha gimnáziumba mész tovább, akkor mindenképp kell mellette tanulnod valamilyen módon a zenét, mert zenei egyetemre/főiskolára csak úgy jutsz be, gimnáziumban nem biztosítják azt a tudást. Jól gondold át a döntést, 14 évesen sajnos elég nehéz dönteni, mivel az egyik legképlékenyebb korban vagy. Egyik barátom gimnázium alatt jött rá, hogy zenélni akar, így ő érettségi után zenei okj vagy hasonló képzésre jelentkezett, ami 2 éves, aztán valószínűleg megpróbálja a Zeneművészeti Egyetemet.


Ha gondolod írj nyugodtan egy privátot, ha tanácsra, vagy segítségre van szükséged, ugyan nem zenei pályán vagyok, lehet, hogy tudok segíteni valamilyen formában. :)

2015. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi az elírásért/szókihagyásért néhány helyen, grammar-nazik kíméljenek.
2015. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


itt meg tudod nézni mik az felvételi követelmények hegedű alap szakra :)

2015. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2015. okt. 16. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!