Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenéznétek valakit ezért?...

Lenéznétek valakit ezért? Hülyének tartanátok?

Figyelt kérdés
Lenéznétek valakit, aki két évet kihagyott érettségi után, mert nem vették fel arra a szakra amire járni akart és amikor harmadjára felvették, akkor meg rögtön csúszott, ezért feladta és elment egy másik szakra?

2018. máj. 28. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem.Nem hiszem,hogy emiatt hülye lenne az illető,csupán nem érdekelte az a szak,amire felvették ezért nem dolgozott érte keményen.
2018. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem nézek le senkit sem. Az a másik szak, amit választottál, tetszik? Úgy érzed, hogy elhivatott vagy vele kapcsolatban? Mert ha igen, akkor rendben van. De ha nem és megint "csak úgy" egyetemre mentél, az már kezd gáz lenni.
2018. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De különben sincs a homlokodra írva, senkinek semmi köze hozzá.

2018. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem nézném le és nem is tartanám hülyének. Amíg nem próbálod ki és nem vagy ott, nem kezded el, addig halvány lila fogalmad nincsen arról, hogy valóban érdekel-e, szereted-e, meg tudod-e és meg akarod-e csinálni. Mindennek utána lehet nézni, rengeteg tájékoztató van, szakleírások, tantervek stb., utána lehet kérdezgetni (volt) hallgatóktól, el lehet menni rendezvényekre, nyílt napokra stb., ami mind hasznos és tényleg sokat lehet belőle tanulni, ugyanakkor még ezek után sem fogod tudni 100%-ig biztosan, hogy mi fog rád várni. Lehetséges, hogy azt hiszed, hogy az minden álmod, de mikor elkezded, akkor rájössz, hogy azért ez mégsem egészen olyan/könnyű/élvezetes/érdekes stb., mint amire számítottál és inkább váltasz. Én is váltottam, mert az első választásom az nem sikerült és végül egy teljesen más területen kötöttem ki, mint amin elindultam, pedig akkor el sem tudtam volna képzelni egy másik szakot. Nem voltam egyedül, a volt osztálytársaim közül csomóan otthagyták az első egyetemet és inkább egy másik szakon folytatták tovább a tanulmányaikat. Ilyen van, sokakkal megesik és én egyáltalán nem tartom problémának. Inkább változtass, inkább oldd meg a problémát, inkább találj egy megoldást vagy egy másik lehetőséget, minthogy feleslegesen szenvedj.
2018. máj. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Csak az OKJ!!!
2018. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!