Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzésre hogy történik...

Mesterképzésre hogy történik a jelentkezés, felvételi?

Figyelt kérdés
Úgy értem a pluszpontokon kívül számít a diplomaátlag? És ha igen, akkor az mit takar. Gondolom nem az összes megszerzett kredit átlagát. Azon kívül a felvételi az csak elbeszélgetés vagy szakmailag vizsgáztatnak?
2010. jún. 15. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég összetett, és lehet, hogy egyetemenként változik, de megpróbálom. Én sem tudom teljesen, de ami számít: a teljesített félévek átlagának átlaga, az államvizsga eredménye, a szakdolgozatvédés jegye, maga a szakdoga jegye. Na valami ilyesmiből kijön egy átlag, amiből kapsz egy jegyet, az kerül a diplomádba. A felvételi meg tényleg nagyon változó, az ELTE-n pl van, hogy iratnak felvételit, de az elbeszélgetések is szakmai témájúak mindenképp. Remélem egy kicsit azért érthető voltam.
2010. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak azért kérdeztem, mert én is úgy hallottam, hogy a mesterképzésre történő felvételi nem annyira egységes, mint az alapképzésre történő. A diplomaátlagot egészre kerekítve kerül be a diplomába?
2010. jún. 17. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, úgy mint a középiskolai bizonyítványba, abba se számot írnak, hanem pl jeles, jó. Szóval egészre kerekítik.


Első

2010. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!