Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 280 (minimum) pontba az...

A 280 (minimum) pontba az emelt érettségiért járó 50 pont és a nyelvvizsga is beleszámít?

Figyelt kérdés
Szóval, ha informatikára jelentkezem. 280 a ponthatár nekem vam egy 47%-os közép matek érettségim, egy 54%-os emelt infóm, és egy középfokú angol nyelvvizsgám, akkor megvan a 280 pont, ugye?
2018. jún. 2. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján kereken 280 pontod van.
2018. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm
2018. jún. 2. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A pontokba az év végi jegyeid mindenképp beleszámítanak, csak ezen erwdmények alapján nem lehet megmondani. Keresd meg a felvi pontkalkuláyorát google- ban, írd be az adatokat és az a számodra optimálisabb pontszámítási móddal kiszámolja a pontjaidat.
2018. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2: Úgy tudom, duplázásnál nem számítanak bele a jegyek. Megnéztem a kalkulátorba és ott is 280-at ír a matek, info és nyelvizsga alapján.
2018. jún. 2. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

280 pontod van, ha duplázol, de ha az érdemjegyeiddel számolva magasabb pontszám jön ki, akkor azt fogják nézni. Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de így, nyelvvizsgával együtt iszonyatosan kevés a 280 pont, nagyon nehéz bejutnod bárhova is. Nem gondolkoztál azon, hogy esetleg megismétled az érettségit?


A második válaszoló nem tudom honnan vette ezt a sületlenséget.

2018. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem ismétlem meg az érettségit, mert igazából nem cél mindenáron az egyetem. Ha felvesznek, akkor megyek, ha meg nem akkor az OKJ is megfelelő nekem.
2018. jún. 2. 18:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Hova jelentkeztel? Milyen szakra?
2018. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És ezért le kellett pontozni? Komolyan?
2018. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztalak le.


BME üzemmérnök informatikára (ahova nem annyira kell a matek) és az Óbudai Egyetem gazdaságinformatikára jelentkeztem. Mindkettő idén indul először, így remélhetőleg elég lesz a 280 pont (a BME-set legalább úgy hírdették).

2018. jún. 3. 00:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Jò választás, ezzel mindig el lehet

helyetkedni vagy később tovább is tanulhatsz. Mont indul megnéztem, eddig nem hallottam róla.

2018. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!