Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A politológia, szociológia,...

A politológia, szociológia, kommunikáció stb. szakokról ha az járja, hogy inkább kiegészítő, második szaknak jók, akkor miért veszik fel mégis első szakként sokan az ilyen szakokat?

Figyelt kérdés

Tudva, hogy ezeknek a diplomáknak a versenyképessége, diploma utáni várható kezdő fizetése stb. azért alacsonyabb, mint a 'mainstream' szakoknak.

(Most nyilván tekintsünk el azoktól az esetektől, hogy "ez volt az álmom", vagy "majd én megmutatom, hogy ezzel a szakkal is lehet...", vagy "máshová nem vettek fel". Ezeken kívül milyen motivációik vannak?



2018. jún. 2. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
A zárójeles részben megválaszoltad a saját kérdésedet, innentol Ezen kívül még nyilván előfordulhat szülői nyomás, jövőbeli protekció esélye és számos más egyéni indok, mint minden szak
2018. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

*mint minden szak esetében

(Véletlenül elküldtem a választ)

2018. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Kell nekik egy diploma, de nincs ami kimondottan érdekelné őket vagy amiben tehetségesek lennének úgyhogy választanak egy szakot amiről köztudott, hogy könnyű elvégezni. Sokan az elejétől úgy állnak hozzá, hogy eszükben sincs elhelyezkedni az adott területen, csak így lesz diplomájuk amivel kereshetnek valamilyen irodai melót. Vagy vannak akik a munkába állást akarják így elhúzni még egy ideig, akkor meg nem olyan szakra mennek ahol egy év után elvesztenék az ösztöndíjukat.
2018. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
3-as: Ezt nevezzük általánosításnak.
2018. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Mert ez érdekli őket.


Sokan nem azért mennek egyetemre, hogy majd nagy pénzeket kaszáljanak, hanem egyszerűen az érdeklődésük szerint szeretnének tovább fejlődni.

2018. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
"3-as: Ezt nevezzük általánosításnak." - Nem mondod? Pont arról írtam hogy általában miért választják ezeket a szakokat abban az esetben, ha nem a kérdésben yzereplő zárójeles rész áll fenn. Tesóm politológián végzett, pont azért mert nem volt jobb ötlete de akart egy diplomát. Tőle tudom hogy a kb 20 hallgatóból 1(!) volt aki azért tanult a szakon mert tényleg ez érdekelte, a többieknek meg csak kellett egy papír. Ismerek 2 csajt akik társadalmi tanulmányok szakon végeztek mert a szüleik ragaszkodtak hogy diplomások legyenek, mindketten úgy mentek oda hogy azt se tudták mire jó a vagy mik akarnak lenni. Diploma után mindketten más irányba helyezkedtek aztán el. Kom.média szakról olyat ismerek akinek tényleg ez a szak volt az álma, neki az volt a baja hogy a többi hallgatót alig érdekli amit tanulnak és miattuk milyen rossz megítélése van a szaknak.
2018. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem második diplomának mondanám, hanem olyannak, amire mestert építve lehet csak igazán boldogulni. Én ugyan nem ezek egyikére járok, hanem pszichóra. Ennek az alapszakja sem épp használható önmagában. Viszont lehet vele menni nagyon sok helyre utána, nem csak pszichóra (azon belül is nagyon sok a lehetőség), pont, ahogy a szociológiával.


Nem mellesleg, sokan vagyunk úgy, hogy 3 diplomát akarunk. Emiatt elkezdünk egy kiegészítésre szoruló alapszakot, utolsó évben elkezdünk egy másik szakot párhuzamosan, amikor már nincs annyi teendő, majd az első szakra épülő mestert levelezőn megcsináljuk a második szakkal, egy olyan szakirányon, ami a második szakkal jól kombinálható.


Nagyon sok oka lehet az embernek. Sőt, van, aki belemegy az ilyen szakokba anélkül, hogy tudna bármit a keresetről, rájön, hogy ez így kemény lesz, utána elvégez mást, amivel tud keresni, majd folytatja tanulmányait az első szakán. Nálunk is ember legyen a talpán, aki tudja fizetni a 2 éves mester után a 4 éves ráépülőt meg a többi szart a pszichós fizetésből. Mert akkor már kifújt az állami félév. Értelemszerűen, csinál más szakot, vagy OKJ-t vagy közben más pénzbevételi forrásban is gondolkodik és a másik szak csak eszköz arra, hogy az elsőt győzze fizetni.

2018. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
6-os: Igen, ezt mondom én is, hogy kijelented, hogy általában ez az indok, úgy, hogy fogalmad sincs róla. Az, hogy egy ismerősöm ismerőse mit mondott az teljesen lényegtelen egészen addig, amíg nem tudod valódi adatokkal alátámasztani azt. Az, hogy Pistike megkérdezett 20 embert és abból 19 ezt mondta (állítólag) az teljesen irreleváns.
2018. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

"Igen, ezt mondom én is, hogy kijelented, hogy általában ez az indok, úgy, hogy fogalmad sincs róla." - Na melyik szakra jársz ezek közül hogy így besértődtél?

A kérdező alapból írta hogy van aki azért megy oda mert ez a szak érdekli, ez volt az álma. Szám szerű adatot nem tudok hogy egy adott szakon tanulók mekkora része miért megy oda tanulni, azért írtam példákat az ismerősi körböl. Én pl utolsó helyen azért jelöltem meg büfészakot hogy ha a kinézett szakra nem vesznek fel akkor is legyen hallgatói jogviszonyom egy évig. Van már 5 indok ki miért választ egy szakot (ez az álma, meg akarja mutatni hogy csakazertis, nem vették fel máshova, szimplán kell egy diploma, nem akar főállásban dolgozni és húzza még az időt). Ezek közül melyik ami miatt besértődtél? Meg ha egyszer az volt a kérdés sokan miért ezeket választják akkor nyilván olyanra kiváncsi hogy általában mi miatt jönnek a szakra. Ha orvosit, tanárit írta volna akkor tudnám írni pluszban hogy sokan tradíció miatt választják a szakot, jognál sokan a presztízs miatt, de ezek pl általában nem mondhatók el a szociológiát tanulókról. De pl leírhatnád akkor szerinted miért végzik el a szakokat ahelyett hogy csak itt durcizol a válaszomon.

2018. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
"amíg nem tudod valódi adatokkal alátámasztani azt" - Ha azt írod hogy mindenki álma hogy szociológus legyen azt is létszi akkor támaszd alá adatokkal. Az meg hogy vki megkérdez 20 embert és abból 19 ugyanazt válaszolja már számszerű adat. Ismerős ismerőse módszerrel is lehet felmérést készíteni (hólabda módszer), arról sajnos nem tehetek hogy ezekről nem tudok hivatalos statisztikát összeállítani. De pl felvin is érdekes mekkora része helyezkedik el aztán a diplomájával amit nyilván azért végzett el mert minden álma az a szak volt.
2018. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!