Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beiskolázna egy fogyatékos...

Beiskolázna egy fogyatékos otthon szociális gondozónak, hány évig nem mondhatnék fel?

Figyelt kérdés

Akad a környéken ez a lehetőség. Jelenleg nem dolgozom. Vidéken élek,de pestre járok kozmetikus iskolába minden szombaton. Már rengeteg pénzem van benne. Ha elfogadnám a munkát és a képzést,vajon hány évig kötelezne oda a munkahely?

Bármikor elköltözhetünk innen a párommal,vagy babás lehetek vagy bármi. Éjszakázást sem szeretnék és azthiszem még a minimálbért sem kapnám készhez. Nem tudom elvállaljam-e csak azért mert kevés itt borsodba a munka..



2018. jún. 4. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg! Benne lesz a szerződésedben.

Azért, mert szülsz, nem kell felmondanod, olyat meg nem köthetnek ki szerződésben, hogy nem lehet gyereked.

Hogyhogy nem kapnád kézhez a minimálbért? A szociális gondozók bére jogszabályban rögzített, az alá nem lehet menni. Arra gondolsz, hogy csak papíron fizetnének ki? Ha így lesz, az részükről szerződésszegés lesz, amivel mehetsz munkajogászhoz, aki majd megmondja, fölmondhatod-e így a szerződést, ha már ők megszegték.

Az éjszakázásnak szintén benne kell lennie a szerződésedben. Szoc.gondozóként nem feltétlenül kell éjszakáznod, ez munkahelytől függ.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te ezt a munkát nem akarod. Hogy elvállald-e? Én ezt nem tudom megmondani. Élethelyzettől függ. Neked kell elsősorban átgondolnod, másodsorban meg a párodnak. Akárhogy is döntesz, lesz neki előnye is meg hátránya is.

2018. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Hogyhogy nem kapnád kézhez a minimálbért?"


Ha nincs iskolai végzettsége, akkor mire adnának minimálbérnél többet már (?), ahhoz előbb el kell végezni a szoc iskolát.

2018. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Hogyhogy nem kapnád kézhez a minimálbért?" =/= "Hogyhogy nem kapnál többet a minimálbérnél?"
2018. jún. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!