Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van, ha valakit felvesznek...

Mi van, ha valakit felvesznek egy egyetemre, de mégsem akar menni?

Figyelt kérdés
Kell valami lemondó nyilatkozat, vagy csak nem kell elmenni a beiratkozásnál? És ilyenkor felszámolhatnak költésgeket?

2018. jún. 4. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem iratkozol be, és nem, nem számolnak fel költséget.
2018. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Simán csak nem mész el beiratkozásra. Illetve az én esetemben emailben folyton írogattak a hök-ösök azoknak, akik még nem jeleztek vissza (be akartak venni fb csoportba meg ilyesmi), szóval nekik írtam pár sort emailben, hogy idén nem kezdem el az egyetemet, így azóta nem is keresnek. De ez semmi hivatalos dologgal nem jár.
2018. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Ment a zöld kéz!
2018. jún. 4. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
De ha már előre tudod, hogy nem akarsz egyáltalán oda menni (még passziváltatni se akarsz), akkor töröld a jelentkezésed felvin, mert lehet mástól lopod el a helyet, amit később senki nem fog megkapni.
2018. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, régen volt (10 év), de azzal, hogy jelentkezett-felveszik-nem iratkozik be, azzal senki elől nem veszi el a helyet.


A ponthatár anno: van egy szak, pl.: Tibetkutató. Az államilag finanszírozott keretszám 100. Jelentkeztek 500-an. Az 500 ember pontjait sorbarendezik, majd meghúzzák a 100. embernél: kijött a 311. Aki ennél többet szerzett felvették, aki nem, az nem került be.


Bár 10 év sok idő, lehet nem ilyen egyszerűen számolnak már ponthatárt.

2018. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!