Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ősszel felhozhatom...

Szerintetek ősszel felhozhatom 80 pont fölé?

Figyelt kérdés
Idén 2 napot tanultam biosz emeltre, és 58 pont lett.Ha nyáron rendesen tanulnok, akkor lenne esélyem szerintetek +80 fölé írni?

2018. jún. 6. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Persze hogy lenne, de ha most nem volt motivációd tanulni, akkor miből gondolod, hogy nyáron lenne?
2018. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem a motivációval volt a gond.
2018. jún. 6. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, lehetséges.

Csináld folyamatosan a korábbi érettségi feladatokat a tanulás mellé. Amelyik nem ment, nézd át mégegyszer a hozzákapcsolódó részt, és utána csináld meg újra a feladatot. Én idén a Mándicsos meg a mozaikos könyvből tanultam... illetve elkövettem azt a hibát, hogy csak most szóbeli előtt kezdtem el átnézni a 130 tétel biológiából c.könyvet, és sok minden konkrétabban van ott leírva, mint máshol, így érthetőbb is. Ez minimum plusz 5-6 pont az írásbelimen. Pl.ez a populációgenetika, amire most rá vannak kattanva, nekem tiszta maszlag volt, onnan meg olyan világos lett mint az egyszer egy... :D


Az első feladatsor, amit idén megírtam valami 60% lett, és a sok gyakorlással most 84%-os lett az írásbelim, amiből vagy 5 pont ilyen egyéni fogyatékosság (túlbonyolítás több helyen is, elfelejtek egy esszékérdésre válaszolni, áthúzom a jó választ stb.). Ezek azért elkerülhető hibák, csak én is magamra voltam hagyva, mert hiába volt bioszfakt meg tanár, semmit nem ért, mert minden dogánkat magunknak javítottuk, és a nőnek fogalma nem volt, mi az ami nem megy a csoportnak. Míg kémián a hibáink alapján célirányosan olyan feladatokat hozott be a tanár, amiből nemcsak lexikálisan tanulhattunk. :) Szóval ha biosz írásbelire készülsz, az a legfontosabb, hogy sokat feladatozz, mert az elméleti tudás a probléma felismerése és megoldása nélkül kb.semmit nem ér. És észre fogod azt is venni, hogy vannak standard kérdések/témák, amik egy idő múlva ingyenpontot fognak jelenteni, mert már tizedszerre válaszolod meg, pl. Lugol-oldat :D

2018. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!