Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az oka a mechatronikai...

Mi az oka a mechatronikai mérnök ponthatárainak?

Figyelt kérdés
Mérnöki karikról elmondható, hogy bejutni könnyű, bennmaradni nehéz ez oké. BME-n kívül 300 körüli pontok kellenek mérnöki szakokra, például gépészmérnök, mechatronikai mérnök. BME-n ez több, gépész asszem 370 körül, és a többi mérnöki kar is ekörül mozog, kivéve a mechatronika. Mi az oka, hogy 450-460 tehát 90-el több pont kell erre a szakra?? Többi egyetemen ez is annyi, mint a többi mérnöki 300 körüli.

2018. jún. 9. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az egy nagyon jó képzés lehet később elhelyezkedés szempontjából, mert mindkét kulcsfontosságú területről kapsz képzést.
2018. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Divatos terület a robotika, hasznos is ezt tanulni, nagy a verseny. Ennek ellenére nem vagyok meggyőződve arról, hogy pont ezt kellene tanulni, ha valakit a robitika érdekel – szerintem jó a sima gépész szak is, mellé meg felszedni a programozói tudást gyerekjáték.
2018. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oké hogy divatos szak, meg nagyon keresett, topkategóriás fizetéssel, de miért több BME-n 80-90el a pont, mikor más egyetemen semennyivel se?
2018. jún. 9. 23:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert országosan a BME-nek van a legnagyobb tekintélye a mérnöki szakokat illetően, ez az egyik legnépszerűbb egyetem. Alapból magasabb ponthatárok vannak ide meg pluszban jön hozzá hogy a mechatronika az egyik legnépszerűbb mérnöki képzés.


Ha megnézed a felvi statisztikákat ide pl első helyen tavaly 239-en akartak bekerülni és 120 hely van, ezzel szemben a többi egyetemen ezt a szakot kevesebben jelölték meg, mint a felvehető létszám. Úgy hogy a jelentkezők felét alapból kiszórják nem meglepő hogy ilyen magas a ponthatár.

2018. jún. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*kevesebben jelölték meg első helyen

Óbudain pl az összes jelentkezőt nézve sokan akartak ide jönni, de mivel az de jelentkezők kb 3/4-e B tervként jelölte csak meg alapból olyanok kerülnek ide akiket máshonnan alacsony pontszám miatt kiszórtak.

2018. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Mert a BME megteheti hogy ekkora ponthatárt szab.

Mivel alapból nincs szükség sok mechatrósra és van túljelentkezés így jobban megszűrik azt a mennyiséget amennyit felvesznek. Szép és jó hogy mindenhez értenek de hogy elon muskot idézzem "Jack of all trades, master of none"


Nem muszáj a BME-re menni amúgy, van más intézmény ami képez mechatrósokat a papírt meg mindenhol elfogadják. A BME-vel annyi talán az előny hogy több a kapcsolat a fővárosban, viszont tempóban kevés intézmény van ami hasonlót diktál minden területen mint a BME.

2018. jún. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egyetem szabja a ponthatárt, nem teheti meg a BME se hogy akkor pl 450 pont alatt ne vegyen fel senkit. Szimplán a jelentkezők számától függ, az utolsó felvett ember pontszáma adja a ponthatárt. Max azzal tudna befolyásolni ha alacsony létszámot hirdetne meg, de pont a BME veszi fel a legtöbb mechatronikást.
2018. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!