Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon ki vagyok bukva. Ti...

Nagyon ki vagyok bukva. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Üdv!


Lement az érettségi, és megjelöltem már a választott intézményeket, illetve szakokat. Első helyre jelöltem formatervező mérnököt, ugyanis nagyon érdekel a szak és mindenképp ilyemsiben tudnám elképzelni magam, amihez kell némi kreativitás, szeretek rajzolni is. Második helyre B tervként műszaki menedzsment.

Az eredményeim a következők lettek:


Történelem 82%

Magyar 84%

Angol 92%

Matek 60%

Fizika (na és itt buktam ki borzalmasan) szóbelivel tudom 55%-re felnyomni. Körülbelül világvége hangulatom lett, mikor megláttam. A tanárunk sajnos semmi segítséget nem adott szinte, magamat készítgettem és időm is jóval kevesebb maradt rá.. Feladatlap alatt egyszerűen leblokkoltam,mert ettől rettegtem. Szeretem pedig a tantárgyat és érdekel is, próbaérettségim mind 65% körül alakult és az csak írásbelivel..

Ha jól néztem a dolgokat, erős szóbelivel bent lehetek bármelyik megjelölt szakomon, de ez iszonyatosan bánt, mert maximalista vagyok. Ti újra tennétek a fizikát ősszel? Vagy hagynátok, ha elengendő lehet a pont? Komolyan már azon is agyaltam hogy ha fel is vesznek egyetem mellett nyomok belőle egy javítót, mert nem bírom, hogy ez legyen az én érettségimben:D Ilyet lehetséges tenni?



2018. jún. 5. 22:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha felvennének én már hagynám, ott már úgyis a tudás számít, ha nem, akkor mindenképpen újat tennék. Ugyanígy fogok tenni az én gyengébb tantárgyammal.
2018. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a lényeg, hogy felvegyenek. Ez az álmod, hogy formatervező mérnök lehess, nem? Felsőoktatásban 1-2 év múlva már téged se fog érdekelni az érettségi, nem az számít. Csak annyiban, hogy a pontod meglegyen.
2018. jún. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Először is gratulálok az eredményeidhez!

Másodszor pedig azt írtad, hogy erős szóbelivel benn lehetsz az általad megjelölt szakokon. Tehát érdemes lenne még kicsit rágyúrnod, hogy meglegyen az az 55%. És simán meglehet, ne izgulj :)

Nagyjából a végén még egyszer fusd át az összes tételt, hogy ne pánikolj be mint az írásbelin, és menni fog!



"Komolyan már azon is agyaltam hogy ha fel is vesznek egyetem mellett nyomok belőle egy javítót, mert nem bírom, hogy ez legyen az én érettségimben:D"


Örülök, hogy maximalista vagy, és vannak magaddal szemben elvárásaid. Viszont szerintem ha felvesznek semmi esetre se csináld újból, koncentrálj az egyetemre. Ilyen lett és kész. Még egyszer ne menj át ezen ha nem muszáj. Egyébként is, egy hónap múlva már el is felejted az egész érettségit, meg amúgy sem nézegeted minden nap, hogy jaj, az ott csak 55%...

Ja és el kell fogadnod, ha néha valami nem úgy sikerül, mert az egyetemen is elő fog fordulni, hogy rosszul sikerül egy vizsgád. Tovább kell lépni és koncentrálni a következő feladatra! :)

Remélem segítettem, jó készülést! :)

2018. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vicces a közép suliban, stresszelnek hónapokig hogy jaj érettségi és az egész életed ezen múlik, azt meg minden tanár elfelejti mondani, hogy nyugodtan újra érettségizhetsz akármikor...

Én neked is ezt javaslom, ha ilyen ambícióid vannak..

2018. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ez nem normális:D

Ha felvesznek nehogy már újra nyomj egy javítót...

Ezekhez a szakokhoz bőven elég egy ilyen szintű fizika tudás kezdésnek. Én villamosmérnökire járok, ahol viszont tényleg brutál fizika van és voltak emberek, akiknek úgy lett meg a fizika, hogy nagyon gyenge középszinttel jöttek egyetemre.

Hidd el, mire elkezded az egyetemet, rohadtul nem fog érdekelni hogy milyen lett az érettségid, mert teljesen más rendszer. Ott lehet, hogy néhány tárgynál örülni fogsz egy kettesnek, szóval én ez miatt mindenképp elgondolkodnék ezen a nagy maximalizmuson, mert ha esetleg nem fog sikerülni valami elsőre egyetemen, akkor össze fogsz omlani, pedig nem szabad feladni, hanem csinálni kell tovább, még több energiát belenyomni stb.


Próbáld majd valahogy úgy felfogni az egyetemet, ha nem sikerül valami, hogy te mindent megtettél, de szereztél tapasztalatot és most már tudod mik a hiányosságaid. Ez egy nagyon fontos szemlélet, ha egyetemre mész ahhoz, hogy elkerüld az idegösszeroppanásokat:D

2018. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Annyira aranyosak vagytok, ez most nagyon sokat jelent nekem, hogy felkaparjam magam:D

Vannak még normális, jóindulatú emberek úgy tűnik. Nagyon szépen köszönöm nektek, majd gondolok ezekre a szavakra szóbeli előtt is! Remélem sikerül kimaxolni azt a fizikát , mindent megteszek érte.

2018. jún. 5. 23:39
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha senki nem fogja kérni az érettségidet. Ha bejutsz az egyetemre, felesleges javítanod. Arra figyelj inkább, hogy már az egyetem elsö évétől kezdve kezdj el valahol dolgozhatni, szerezz tapasztalatot, ne várj a diplomaosztóig ezzel!
2018. jún. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy melyik suliba adtad be a jelentkezést?

Csak mert ha a BME-re akkor oda mindenképp szükséges 1 emelt érettségi:)


Amúgy meg a kutyát nem érdekli az eredmény ha benn vagy. Az a lényeg amit ott produkálsz:)

2018. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig minden választ, így nem tudom, ezt írták-e, de ha újra is érettségiznél, arról csak egy tanúsítványt kapsz, magát a bizonyítványt nem írják át. Persze attól még mondjuk felvételinél a jobb eredmény számítana, de ha már maga az a tudat zavar, hogy a bizonyítványban ott lesz egy hármas fizika, lehet, továbbra is zavarna, hiába lenne egy tanúsítványod róla.


Egyébként maximálisan átérzem a helyzeted, gimiben én is ilyen maximalista voltam. Aztán én bolond idegen nyelvekből inkább a második idegen nyelvemből tettem érettségit, nem az elsőből - erre négyes lett. Minden más ötös, csak ez négyes. Én is erősen gondolkodtam rajta, hogy újraérettségizem belőle, pedig így is simán felvettek a szakomra, csak zavart maga a tudat, hogy van egy négyes a bizonyítványomban. Aztán végül meggyőztem magam, hogy bolond vagyok, és nem csináltam meg (amiatt se, mert ez az eredmény marad továbbra is a bizonyítványban). Helyette szeptemberben, tehát az érettségi után tettem a nyelvből egy sikeres középfokú nyelvvizsgát :)

Egyetemen már az első félévben elengedtem ezt a mindenből ötöst maximalizmust, egyszerűen beleőrülnék.


Szóval ha felvesznek így is, tényleg felesleges javítani. Majd egyetemen kompenzálod azzal, hogy odateszed magad rendesen (nem maximalistaként, hanem figyelembe véve a tárgyak erősségét és a saját képességeidet), esetleg elmész majd TDK-ra, vagy valamilyen egyetemi versenyre.

És gratulálok az eddigi eredményeidhez, ügyes vagy, csak így tovább! :)

2018. jún. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Most már ne az írásbelikre koncentrálj, hanem a szóbelikre. És miután felvesznek senkit se fog érdekelni az érettségid. Én is maximalista vagyok és anno az infó emelt írásbelimet rontottam el, nagyon bántott a dolog. De felvettek oda ahova akartam, elvégeztem a BSc-t, majd az MSc-t. Maximalizmus csak egy bizonyos határig hasznos, értelmetlen utána energiát fektetni bele, ha kb semmi hasznod nem fog belőle származni. El kell engedni, az erős szóbelik fognak most hasznot termelni.
2018. jún. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!