Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bőrgyógyász szeretnék lenni,...

Bőrgyógyász szeretnék lenni, hogyan juthatok be az egyetemre?

Figyelt kérdés

Olvastam a Semmelweis egyetem általános orvosi szakáról, de mivel én társadalom tudományok szakon végzek középiskolában, így nem lesznek meg a megfelelő érettségi követelmények az egyetemhez, így hogyan tudnék bőrgyógyásznak tanulni?

Külföldön élő magyar vagyok de Budapestre szeretnék egyetemre menni, esetleg valaki, aki hasonló helyzetben volt és sikerült?



2018. jún. 11. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"de mivel én társadalom tudományok szakon végzek középiskolában, így nem lesznek meg a megfelelő érettségi követelmények az egyetemhez" - ez nem jelent semmit (én is nyelvtagozatról mentem az állatorvosira, jópár osztálytársam meg különböző mérnöki szakokra).

Külön előkészítőn és/vagy magadtól felkészülsz emelt bioszra és kémiára és benn vagy.

Tanulmányozd a felvi.hu-t. Külön fejezet foglalkozik a határon túli magyarok jelentkezési eljárásával.

2018. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a pacsi!:)
2018. jún. 11. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!