Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvédnek vagy közgazdásznak...

Ügyvédnek vagy közgazdásznak menjek?

Figyelt kérdés

Mind a kettő érdekel.

Tudom, hogy mi a képzés menete.

Igaz-e, hogy az ügyvédbojtárkodáskor nekem kell fizetni , hogy tanulhassak, vagy valami ilyesmi?


Melyik keres jobban?

Szerintem a közgazdász az magasabb pozíció, meg te vagy az igazgató.

Ügyvédnek is szeretnék menni.


Melyiket éri meg jobban?


2018. jún. 11. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az éri meg jobban, ahova felvesznek és amelyet el is végzel jó eredménnyel és ráadásul még sikeres is leszel benne.


Nem lehet általánosítani, hogy melyik kínál jobb karriert (nem lesz mindenkiből igazgató), de a közgazdász az tömegképzés, nagyon felhígult ez a szakma így ott is egyéni intelligencia, tehetség és kapcsolatok kérdése, hogy meddig jutsz.


Ugyanez alapból igaz a jogászra, amellyel szintén magas szintre lehet eljutni (nem igaz az, hogy a közgazdászok "menőbbek" lennének, sőt!); de ehhez is keményen kell tanulni.


Alapvetően ha jobban szeretted a matekot mint a magyart akkor menj közgazdásznak; ha meg inkább a magyart akkor menj jogásznak. Ha meg tökös gyerek vagy, akkor mindkettőre (jogász nappali + Corvinus levelező egyszerre – a jobbak így nyomják).

2018. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Matekból 4 vagyok, de nem erős 4,hanem gyenge 4.

Irodalomból meg mindig 5, vagy 3 hibával 5.

Tehát magyar-törit nagyon szeretem.


Csak egy baj van.

Hallottam, hogy kiválónak kell lenni , és én csak jeles vagyok, egy 4-a matek. Most 4 leszek, mert nem sikerült, (Csak 4 -re) a biosz, a fizika, a matek.


Tehát akkor Szerinted jogásznak kellene mennem?

Tanárom humán beáll.-nak tart, ezért ő ezt akarja, hogy ügyvéd,közjegyző,jogász,végrehajtó...

2018. jún. 12. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a közgázt gyenge ötössel nem mertem bevállalni, nemhogy gyenge négyessel...bocsi.

Nekem jog lett helyette, nem bántam meg. De ha csak az a motiváció, hogy az jól keres, az szerintem édeskevés lesz ahhoz, hogy elvégezd (bocsi)

2018. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Inkább a jog..
2018. jún. 13. 13:28
 5/5 anonim válasza:
Na mi lett végül?
2019. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!