Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért stresszelek rá ennyire...

Miért stresszelek rá ennyire a tanulásra?

Figyelt kérdés
szóval annyira izgulok,h.sokszor nem merek belekezdeni a tanulásba,mert akkor méginkább szembesülök azzal,h. mennyi mindent kellene még megtanulnom és akkor csak még inkább felhúzom magam. Viszont az miatt,h. ilyen ..lusta" vagyok mindíg bűntudatom, lelkiismeret furdalásom van... Hogy lehet ezen változtatni, mármint a hozzáálláson?

2018. jún. 12. 04:46
 1/6 A kérdező kommentje:
jah és csak magolva tudok tanulni, ami egy kínszenvedés, valószínű a tanulási módszeremen is kellene változtatni...
2018. jún. 12. 04:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"valószínű a tanulási módszeremen is kellene változtatni..."

Vagy inkább az egész oktatási rendszeren, hogy a diákoknak ne is kelljen magolni hanem ahogy Szentgyörgyi is mondta, az agy adattárolás helyett legyen gondolkodásra használva.

Vagy tán kint a való életben a sikerük múlik például azon hogy álmukból felkeltve tudják-e az összes költő születési és haláluk dátumát?

Ha tényleg hasznos dolgokat kéne megtanulnod akkor egyáltalán nem húznád fel magad hanem épp ellenkezőleg, nagy örömmel és érdeklődéssel tanulnád meg.

2018. jún. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval. Meg a kérdésedből is kiderült sajna, hogy csak magolva tudsz "tanulni", úgy is csak kínkeservesen. Egyébként általános iskola/középiskola vagy egyetem? Mert az elsajátítandó tananyag mennyisége és nehézsége nagyban függ attól, milyen szintű "oktatásban" veszel részt.

Ahogy mondtad, a tanulási módszereden kéne változtatni. Bár én olyan szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy megmarad a tananyag a fejemben első olvasás után, de ha olyan helyzetben lennék, mint te, valószínűleg ezt a módszert alkalmaznám:

-post-it: a lecke fontosabb kulcsszavait, a definíciókat és a lecke tömör lényegét írd fel egy rakat post-itre, majd ragaszd fel a ház minden pontjára. Akaratlanul is találkozol a tananyaggal, így többször el is olvasod. Minél többször olvasod el, annál jobban fog menni. :)

-Értő olvasás. Semmi mást nem kell tenned, mint megérteni a tananyagot. Első olvasáskor nagyon ügyelj a szövegre, majd mondd fel, miről szól a lecke! Második olvasás során keresd meg a szövegben azokat a kulcsszavakat, definíciókat, amelyek segítségével logikusan fel tudod építeni az anyagrészt, írd ki egy lapra (utána post-itre), és először csak olvasd át, majd mondd fel! Harmadik olvasás után, a saját szavaiddal mondd fel a leckét, definíciókkal, mindennel együtt.

-Készíts pókhálóábrát! A legtöbb ember vizuális típus. Ha készítesz egy rajzot, ami alapján a logikai gondolatmeneted követhetővé válik, és tartalmazza a kulcsszavakat, definíciókat, nyert ügyed van! Értelmezd az ábrát, és saját szavaiddal "építsd fel" a leckét! :)

Ezenkívül írhatsz tételeket, vázlatot, a lényeg, hogy legyen lényegre törő, és tömör, tényleg csak a legfontosabb dolgokat tartalmazza. Ez a módszer segít majd abban, hogy elsajátítsd és megértsd a tananyagot, ne csak magolj. Egyébként, a tananyag NEM memoriter, hogy szóról-szóra, betéve kell tudni. Az (lenne) a lényeg, hogy értsd meg mindazt, amit tanulsz. Sok sikert! :)

2018. jún. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezenkívül olvashatnál több könyvet, saját magad szórakoztatására. Edzeni kéne a hosszútávú memóriád, ezen pedig csak a sok olvasás segít, ami egyébként a szövegértésed és a helyesírásod is nagy mértékben fejleszti. :) #2-es válaszoló voltam.
2018. jún. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Akkor talan le kene ulni es szepen megtanulni az anyagot, es nem a gep elott gornyedni, fiacskam! Nekunk meg nem volt holmi okostelefonunk, megis anelkul is kepesek voltunk megfelelni, mert egy valamink volt,fegyelmunk. Ez hianyzik a mai fiatalokbol! #bezzegazenidomben Es mond meg szepen anyukadnak, h bozsi neni uzeni, h nalam maradtak az uborkabefottek. Szervusz, bozsi neni a foldszintrol
2018. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Arra, hogy a tanagyag belemenjen a fejedbe, csak 1 módszer létezik: megtanulni. Hogy ez neked mennyi idő alatt és milyen módszerrel fog sikerülni a(z akár sikertelen) próbálkozások és ismétlések révén fog kiderülni.


Lehet azzal jönni, hogy valakinek fotografikus memóriája van, elég egyszer elolvasnia valamit és már kívülről tudja stb. Ők már kitapasztalták, nekik van rutinjuk. Képesek arra, hogy abban a minimális időben, amíg az anyaggal foglalkoznak kizárólag csak arra koncentráljanak és minden mást kizárjanak a világból. Ez csupán gyakorlás kérdésre.


Ne rinyálj deriválj! Azaz, ne sírj, ne panaszkodj, ne azon filózz, hogy mennyi anyag, hanem kezdj neki.


Amikor úszni kell (uszodában), először belemész vagy beleugrasz a vízbe, nem azt elemezed, hogy mennyit kell átúsznod, milyen mély víz stb, csak belemész és úszol.

Mert lábad van és feltételezem tudsz úszni, ez képessé tesz arra, hogy bármilyen mélységű vízben ússzál.


Tudsz olvasni, írni és gondolkodni ez képessé tesz arra, hogy tanulj. Ha több idő kell, akkor több idő. Nem számít.


Minél előbb kezdj neki a tanagyagnak, oszd fel kisebb részekre, a legkönnyebb résszel kezd. Hány napod van rá? Hány tétel van?


Ja és nem meghalni akarsz, mindent ugyanúgy tudsz csinálni tanulás mellett, csak 25 perc -1 óra tanulásokat beiktatsz a napjaidba, amik között szüneteket tartasz.

2018. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!