Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Válaszolna nekem valaki az...

Válaszolna nekem valaki az érettségivel kapcsolatos 2 kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. "Az emelt érettségit csak akkor fogadják el középfokú nyelvvizsgaként, ha azt számíttatod bele a pontodba (meg nyilván legyen meg a 60%)" Ezt mondta a tanárunk. Ez szerintem azért sem igaz, mert ha azt számíttatnám be, akkor megkapnám az 50 pontot, de nyelvért már ugye még 28 pontot nem kaphatok. Jól gondolkozok, hogy ez az állítás nem igaz, vagy valamit benézek?


2. "A második emeltért fizetni kell." Nyilván még gimibe járunk, nem a középiskola után emelteznénk. Ilyenkor is kell fizetni az egyik emeltért? Ez eléggé abszurdnak tűnik nekem, mivel pl. az orvosira is kell 2 emelt. Ez se lenne igaz?


Előre is köszönöm a válaszaitokat ezekre a látszólag egyszerű kérdésekre! :)



2018. jún. 12. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a három emeltre nem kellett fizetni, viszont ha gimi után akarok, akkor arra kell.

Az első állítást nen értem teljesen, de ha neked lesz két emelt szintű érettségid, akkor azzal 100 pluszpont maximumát hozod, szóval a nyelvvizsga lényegtelen.

2018. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 60%-ot elérő emelt érettségi nyelvvizsgával egyenértékű. Ez objektív dolog, nincs olyan, hogy valakinek elfogadják nyelvvizsgának, másnak meg nem.


Amíg tanulói jogviszonyod van egy középiskolával, és nincs meg az érettségid, akárhány tárgyból akármilyen szinten jelentkezhetsz érettségire, és ingyen lesz.

2018. jún. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Az emelt idegen nyelv érettségi 60% felett egy államilag elismert középfokú C típusú nyelvvizsgával fele meg. Ez nem úgy működik, hogy elfogadják vagy sem, mert ez egy tény. A tanárod itt két különböző dolgot összekevert szerintem.... Az emeltért (bármilyen tárgy) járó 50 plusz pontot 45% felett kapod meg, ha az adott tárgy szerepel az adott szak felvételi követelményei között (pl. ha orvosira jelentkezel, akkor az angol emeltre nem kapsz plusz 50 pontot, de anglisztikán igen). Ha az az idegen nyelv, amiből emelteztél és elérted a 60%-ot, nem szerepel a szak felvételi követelményei között, akkor az 50 pontot nem kapod meg, de a középfokú nyelvvizsgáért járó 28 pontot igen.


2. Amíg tanulsz addig ingyen érettségizel. Egyedül akkor kell fizetni az érettségiért, ha már nicsen tanulói jogviszonyod. Például én tavaly érettségiztem és akkor minden ingyen volt, viszont idén egy szintemelőt is tettem, mert új szakra szeretnék jelentkezni és ennek a díját már ki kellett fizetnem.

2018. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!