Hogy is van ez? Ha nincs gépészmérnöki bsc után gépészmérnöki msc-m akkor nem tervezhetek?

Figyelt kérdés

2018. jún. 12. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugy tudom hogy tervezhetsz csak nem írhatsz alá
2018. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Tervezhetsz, csak nem vesznek fel normális munkahelyre. Kevés lesz a tudásod, és mindig az egyetemet végzetteket fogják választani helyetted. De ez jogos is, hiszen te laknál olyan házban, amelyet nem egyetemet végzett mérnök tervezett?
2018. jún. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Baromság. Tervezhetsz BSc-vel is, felvesznek normális munkahelyre, elég kevés olyan hely van, ahol megkövetelik az MSc-t. Sokkal-sokkal többet számít a tapasztalat és hogy érts ahhoz, amit csinálsz.

Lehet, hogy egy MSc-vel jobb kezdőfizetést lehet elérni, de mire az MSc-s diplomával odaérsz, hogy teljes állásban tudj dolgozni, a BSc-snek lesz 2 év rendes ipari tapasztalata, amivel máris jobb alkupozícióban van. És ne felejtsük el, hogy ő azalatt a 2 év alatt pénzt is keresett.


A második válaszolónak üzenném, hogy semmilyen házba nem szívesen költöznék be, amit gépészmérnök tervezett, még ha MSc-s is, ugyanis nem valószínű, hogy ért hozzá. Amire te gondolsz, az az építész, akik viszont tényleg jobban be vannak korlátozva, ha nincs mesterdiplomájuk. Nem érdemes az egyik alapján következtetéseket levonni a másikról.


Mindezt félretéve persze ajánlott megcsinálni az MSc-t, ha van rá lehetőséged, nem vagy rákényszerítve, hogy teljes állásban dolgozz, kedved is van hozzá, de határozottan nem leszel rossz helyzetben akkor sem, ha BSc után abbahagyod a gépészképzést és tervezhetsz is.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy önmagad képzését is abba kell hagyni! Azt sosem szabad, pláne mérnökként. Folyamatosan tanulj utána is, fejleszd magad.

2018. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Előzőnek: köszönöm a tudálékos kioktatást, szerinted én GÉPÉSZmérnök által tervezett házra gondoltam? Agyhalott.


Kérdezőnek: mielőtt válaszoltam volna, megkérdeztem a tesómat aki gépészmérnök egy német multinál, szóval teljesen hiteles az infóm.

2018. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha tudatosan nem gépészmérnökről beszéltél, akkor tulajdonképpen mi a gyíknak is írtad le? Vagy most csak random tényeket dobálunk? Azt tudtad, hogy egy orvosnál is elég nagy hátrány, ha nem fejezi be a teljes képzését? Mert az. Igaz, ennek semmi köze a kérdéshez, de muszáj volt megosztanom.


Külföldön egyébként még kevésbé érdekli a munkáltatókat, hogy BSc-d vagy MSc-d van, az a lényeg, hogy mivel tudsz hozzájárulni a fejlesztéshez.

2018. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, milyen külföldre gondolsz, de a németeknél kell az egyetemi diploma. Ahol elég a főiskolai, az például üzleti területeken (itt jóformán mindegy, hogy BSc-d vagy PhD-d van-e); de a mérnöki területeken elvárják, hogy fejezd be a mestert.


Viszont az is igaz, hogy elmehetsz Kérdező dolgozni BSc-vel is, és mellette befejezheted a mestert. Tesóm azt mondja van náluk egy pár ilyen részmunkaidős is. De alapvetően kell az egyetemi diploma.

2018. jún. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsôsorban Japánra és Svájcra gondoltam, ezekrôl van infom elsô kézbôl.
2018. jún. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!