Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet menni BME Gépészmérnöki...

Lehet menni BME Gépészmérnöki szakra felvételizni Emelt biológia és közép matekkal? Valaki már felvételizett abból?

Figyelt kérdés

2018. máj. 17. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

> „Lehet menni…”

Lehet. [link]


> „Valaki már felvételizett abból?”

Egész biztos.

2018. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, más kérdés, hogy megéri-e. Kb. 0 hasznod lesz a biológiával a szakon.
2018. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gépészmérnök tipikusan az a szak, ahova fizika nélkül jelentkezni csak helypazarlás a felvételi rendszerben. Természetesen attól még sikerülhet elvégezni, de miért nem fizikával megy oda az illető? Úgy sem ússza meg nélküle.
2018. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A gépészmérnök tipikusan az a szak, ahova fizika nélkül jelentkezni csak helypazarlás a felvételi rendszerben."


Ezzel mondjuk vitatkoznék, mindent megtanítottak a szakon fizikából, amire szükség. Közöm nem volt a fizika érettségihez, inkább infóval jöttem, hogy ne nehezítsem meg feltétlenül a dolgomat, és semmi problémám nem lett belőle.

2018. máj. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is vitatkoznék a fizikás dologgal. Sok ismerősim kibukott rendesen matematikai és fizikai alapok nélkül. Tény.


Viszont rengetegen akik gyengébb (fizika érettségi nélkül pl) alapokkal mentek, de szorgalmasan készültek, néha még magán zh és vizsga felkészítőkre is eljártak ma már okleveles gépészmérnökök. Van jó pár ilyen gépész ismerősöm is.



Ha az elejétől készülsz, segítséget is veszel igénybe akkor elvégzed, és így az egyik legversenyképesebb (legjobban megfizetett) itthoni diploma lesz a kezedben.

Ha nem így állsz hozzá akkor meg nem fogod. Ennyi. Rajtad áll.

2018. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én pont emelt biosz és közép matekkal mentem és most végzem a 4.félévém és egész jol megvagyok, én is buktam de egyáltalán nem a fizika hiánya miatt hanem a lustaság miatt. Legyél szorgalmas és simán elvégezheted:)
2018. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden infót! :)
2018. máj. 20. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!