Mi a romanisztika (olasz alapszak) bekerülésének követelményei?

Figyelt kérdés

Romanisztika olasz alapszakra szeretnék jelentkezni, de 4 éve érettségiztem, és csak 1 éve tanulok olaszul, tehát nem csináltam olasz érettségit, viszont a a középfokú nyelvvizsgát nemsokára leteszem.


Akik oda járnak, vagy szintén tervezik azt, hogy felvételiznek olasz alapszakra, fel tudnának világosítani, hogy mik a követelmények: tehát kell-e olasz érettségi, vagy elég a nyelvvizsga?


Ha tudtok véleményt mondani akkor azt is várom.


Minden segítő szándékú kommentet előre is nagyon köszönöm!



2018. jún. 14. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Olaszból emelt érettségi kell. Azzal megkapod a B2 nyelvvizsgával megegyező lapot is.:)
2018. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia, bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de 1 éve tanulod és már majdnem meg van a középfokú tudásod?

Kérlek segíts milyen könyvekből tanulsz?

2018. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos muszáj az emelt szintű érettségi, hiába van/ lesz középfokú nyelvvizsgád. Ez egy ilyen rendszer, hogy az emelt érettségi kiváltja a középfokút, de a középfokú nem váltja ki az érettségit. Egyébként ha már a középfokút meg tudod csinálni, az emelt szintű sem lesz nehezebb. Az is mindegy, ha kettesre emeltezel, a lényeg, hogy meg lesz. (ha engedik, az emeltet úgy,hogy nincs belőle közeped, ezt meg kell kérdezni vhol)
2018. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnek írnám, hogy attól, hogy vki megcsinálja az emeltet, még nem feltétlen kap B2-es nyelvvizsgát. Én 4 éve emelteztem németből és akkor még úgy volt, hogy csak az kap nyelvvizsgát, aki legalább 60%-ot ér el. Lehet, hogy már nem így van, de akkoriban így volt.
2018. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!