Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnökök mit tanulnak...

Vegyészmérnökök mit tanulnak a matematikán belül az egyetemen illetve mennyire fontos az informatika?

Figyelt kérdés
Lehet a kérdés furcsán hangzik de a gimi ahova én járok rengeteg matematikával és informatikával kapcsolatos szakkört kínál más más témakörökkel. Például matematikán belül van analízis szakkör infon belül pedig programozó szakkör . Úgyhogy a pontos kérdésem az lenne hogy ( a BME VBK -ra szeretnék jelentkezni) mennyire érdemes ezeket a szakköröket felvenni? Mekkora hátránnyal indulnék ha nem venném fel őket vagy mekkora előnnyel ha felvennem őket?

2018. jún. 15. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Csak annyit tudok, hogy nagyon fontos a programozás. A kutató vegyészek rengeteg szimulációval dolgoznak, a legfőbb eszközük a számitógép.
2018. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Az első két félévben van analízis, a harmadikban meg valószínűségszámítás. Az analízis szakkör hasznos lehet, de anélkül is teljesíthetőek a tárgyak. Persze az előnyt jelent, ha úgy mész oda, hogy láttál már deriválást, integrálast stb. Ezen kívül sorokról, mátrixokról meg diffegyenletekről lesz szó.

Informatika az alapképzésen belül első félévben van. Nagyon könnyű, 2 kredites tárgy, Visual Basic-ben kell programzgatni nagyon alap szinten. Nem a tárgy miatt, de alapból fontos lehet ha megtanulsz programozni. A mai világban sok helyen szükséged lehet rá. De ehhez szerintem a szakkör felesleges, ha lesz rá időd akkor otthon nézegetheted majd. Nem is muszáj most, egyetem alatt is bármikor ráér. Főleg hogy attól is függ, hogy mennyire lesz szükséged rá, hogy később milyen szakirányt/munkát választasz.

2018. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
matek az egy brutál szórótantárgy. Aki közép matek tudással megy ilyen szakokra általában vagy vért izzad vagy kibukik. Analízis mindenképp ajánlatos lenne.
2018. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó sulid lehet, nálunk anno nem voltak ilyen szakkörök, mert nem fizették ki a tanároknak (gondolom).

Szerintem, ha matekfaktos vagy, az bőven elég. Progot meg majd ott megtanulod, és ha belejössz/tetszik, akkor utána lehet felvennu ilyen tárgyakat, meg önképezni is.

2018. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

BME-t tudom:

Matek: deriválás, integrálás, valszám, többváltozós analízis, linalg, diffegyenletek (MSc)


(Ez jóval kevesebb, mint a gépész-, villamosmérnöki.)


Forrás:

[link]

2018. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Mégis miért pontoztok le? Teljesen normálisan leírtam a kérdezőnek, hogy mire számíthat és mit javaslok. Vegyészmérnöknek tanulok a BME-n, szóval tudom is miről beszélek.
2018. jún. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!