Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Skandinavisztika vagy Média...

Skandinavisztika vagy Média és Kommunikáció?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni. Ha van tapasztalatotok bármelyik szakon, légyszi írjátok le a véleményeteket, pro contrákat!

Esetleg, aki jártasabb az egyetemi világban, tudna segíteni hogy milyen kombinációjuk létezik? (pl melyiket érdemes elkezdeni, hogy aztán a másikat felvegyem minornak, stb.) Nem látom át eléggé a lehetőségeket



2018. jún. 16. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit a média és kommunikációval kezdeni tudsz pl.

- Újságírás

- Szakújságírás

- Publicista

- Rádiós szerkesztő

- Televíziós szerkesztő

- PR szakember

- Kommunikációs szakember (nagyvállalatoknál, rendezvényeknél)

- stb.

Tehát a kommunikáció alapvetően egy jó karrierlehetőséget kínál, bár iszonyúan sokat fogsz dolgozni és semmi sem garantálja, hogy jól is fogsz belőle élni.


A skandinavisztika trükkös dolog, mert van ugyan pár olyan lehetőség, ami kínál megélhetést ezzel is, pl.

- nyelvtanár (kicsi a kereslet ezekre a nyelvekre)

- tolmács (kell hozzá még plusz képzés)

- szakfordító (erre is kicsi a kereslet, vagy fordíthatsz könyveket pl.)

- ha mázlid van, akkor skandináv cégnél valamilyen kapcsolattartó

... de általában azért a skandinavisztika szak önmagában kb. annyit ér, mint a hebraisztika.


Viszont!


Nincs minden veszve. A skandinavisztika MELLÉ felvehetsz hétvégi/levelező gazdasági szakokat (én ezt ajánlgatom a hallgatóimnak), van a BCE-n és BGE-n is szombati képzés (pl. külkereskedelem, marketing) és máris sínen vagy. Egyrészt azt tanulod, ami érdekel, amit szeretnél; másrészt meg van versenyképes szakmád is. Kombinálva meg pláne nyerő, külkereskedő cégnél, skandináv cégeknél, vagy egyáltalán bárhol (hiszen papírok szerint olyan leszel mint bármilyen közgazdász).


Én ez utóbbit csináltam és nem bántam meg... Aki nem akar kutató közgazdász lenni, annak felesleges nappali szakos közgazdásznak lennie. Bőven elég belőle heti 1 nap. És mellette meg azt tanulhatsz, amit tényleg és igazán szeretnél. A normális cégeknél szeretik a művelt embereket.

2018. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válasz volt! Marketing is érdekel, csak azt nem jelöltem meg februárban, így aztán lemaradtam róla (legalábbis azt hittem).
2018. jún. 17. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!