Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nyelvszakot válasszak?

Milyen nyelvszakot válasszak?

Figyelt kérdés
Jelenleg 9.es vagyok és angolt és franciát tanulok. Az angol nyevtudásom elég erős hamarosan meglesz a felsőfokú, franciát még sak egy éve tanulok az elég gyenge, de majd abból is össze szeretnék hozni valamit... Biztos vagyok benne hogy nyelvekkel szeretnék továbbtanulni, és még szeretnék új nyelve(ke)t (valami különlegesebbet terveztem, szerintetek mit?) is tanulni. A kérdésem az lenne, hogy milyen nyelvszakot ajánlatok mi a véleményetek róluk, hogy lehet velük elhelyezkedni stb... (milyen faktot válasszak?)

2018. jún. 19. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:
48%

Ma már nem lehet pusztán nyelvvel elhelyezkedni, csak nagyon kivételes esetben (például arab tolmácsként). Ezért mindenképpen valami szakma kell a nyelv mellé, ha más nem, akkor idegenvezető; de kézenfekvőek a külkereskedő meg egyéb közgazdasági szakok.


Magyarországon angolt és németet érdemes tanulni, harmadikként franciát de azt már tanulsz.


Nem vagyok biztos abban, hogy angol-francia mellé még egy harmadik nyelvet bevállalnék, inkább ezt a kettőt erősíteném még. A kicsi nyelveknek nincs igazán közvetlen hasznuk.

2018. jún. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!