Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy-számvitel?

Figyelt kérdés

Ezt a kettőt jelöltem meg az első két helyen (BCE), de abszolút nem tudok dönteni. Tetszik a közazdasági elemzés, ugyanakkor úgy érzem, az a tudás túl általános és túl elméleti, mert a gyakorlati dolgokban jobban érzem magam, meg talán egy psz diplomával hasznosíthatóbb tudást is kapok a gyakorlatban. Pénzügy-számvitelen belül is inkább a pénzügy érdekel, onnan pénzügy mesterre is mennék. Meg hát megtanulok könyvelni is, ami elég jó, míg alkalmazott közgázon nem ezen van a hangsúly. AK mellett az az érv is szól, hogy csak 6 féléves az alap, tehát egy fél évvel hamarabb végeznék.

Most egy év mínuszban vagyok, mert már igazából jártam fél évet a corvinusra, csak más szakra, amit az első félév után ott hagytam, aztán most tiszta lappal indítok megint.


Köszönöm a válaszoakt! Érdekelnek az érvek-ellenérvek, tapasztalatok, (elhelyezkedési) lehetőségek, karrierlehetőségek, meg hogy melyikkel milyen típusú munkát lehet leginkább betölteni, elméleti vs gyakorlati.


2018. jún. 20. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:
44%
Az a fél év nem sokat számít, főleg hogy gyakorlat miatt tart tovább, az meg elég hasznos. Psz-n ha megvan a diploma kiválthatod a mérlegképest is plusz vizsga nélkül. AK is jó szak, de inkább mesterrel éri meg, míg PSZ önmagában is jó. Plusz a BCE-n amúgy is a pénzügy amit jobban nyomatnak.
2018. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!