Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégezném a Corvinuson az...

Ha elvégezném a Corvinuson az alkalmazott közgazdaság szakot, milyen lehetőségeim lesznek utána?

Figyelt kérdés

Tovább lenne érdemes tanulni mesterszakon, vagy milyen állásom lehetne?

Nem nagyon látok bele, de érdekel ez a szak

Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 21. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2018. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző hozzászólót kiegészíténém:

[link]

60% mesteres továbbtanulás nagyon nagy arányt jelent, tehát alapból ha nem bukdácsolva végezted el az AK szakot, akkor mindenképp érdemes mesterre menni. Az ilyen gazdasági elemző meg hasonló szakok igen versenyképesek.

2018. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem is az elemző a legszimpatikusabb. És ez mit jelent a jövőre nézve, például elhelyezkedés, fizetés szempontjából?
2018. jún. 21. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Például ezt:

[link]

[link]

Vagy akár ezt is:

[link]


Ezeknél kevés versenyképesebb mesterszak van Magyarországon. Az adatok magukért beszélnek. #2 voltam.

2018. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

"Ezeknél kevés versenyképesebb mesterszak van Magyarországon"


MBA a legkomolyabb mesterszak, de erre csak komoly feltételekkel, igazolt tapasztalattal lehet bejutni:


[link]


A közg. elemző és a bizt. pü. matek mester sem rossz persze.

2018. jún. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
El tudnatok mondani mi nagyjabol a kulonbseg a 3 kozott? Felvi nem mond nekem sokat...
2018. jún. 22. 07:26
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Az alkalmazott közgazdaságtan (VWL, Volkswirtschaftslehre, [link] az "igazi" közgazdaságtan, azaz a közgazdasági elméletek alapjait itt lehet a legjobban megtanulni. Ezt kellene inkább elméletinek nevezni, és a marketinget, pénzügyet, HR-t stb. inkább alkalmazottnak, de ez mellékes.


Vannak területek, ahol nagyon szívesen látnak ilyeneket, például stratégia, befektetések, szabályozás stb. De általában bármi lehet belőled innen is, ha ügyesen csinálod.


Hogy kell ügyesen csinálni? Próbálj meg már az egyetem első évétől kezdve bekerülni gyakornokként minél nagyobb cégekhez, és releváns tapasztalatot szerezni. Ne várd meg a diplomaosztót! A jó állásokat nem papírra vagy jólfésültségre osztogatják, hanem tudásra, képességekre, munkatapasztalatra és esetleg ismeretségre.

2018. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2018. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

A MBA tényleg szuper, de alkalmazott közgazdaságtanról nem lehet rá menni.


Soros faszs-ág ide, vagy oda én a közgadasági elemzőt ajánlom a CEU-n.

Aztán tipli ebből a szarfészekből.


Csakúgy megjegyezném, hogy magyarként a világ 50. legjobb egyetemén INGYEN tanulni, relative kicsi erőveszítésekkel nem kis lehetőség... Érzékeltetésként: Az egyetlen szintén Magyarországi, szintén ingyenes alternatíva az ELTE ami a világon csupán a 327. legjobb egyetem, ami nem rossz eredmény, de össze sem lehet hasonlítani a CEU-val...

2018. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: MBA-re mindenről lehet menni, mérnöki szakokról is.


De a CEU amit ajánlasz tényleg nagyon jó. Ehhez megfelelő alapozás az alkalmazott közgáz egyébként.

2018. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!