Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi kollégium pro és...

Egyetemi kollégium pro és kontrák?

Figyelt kérdés
Miért éri meg kollégistának lenni és mik a negatívumai?

2018. jún. 25. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megismersz sok embert, tök jó az élet ha jók a szobatársaid.Viszont ki tudsz fogni olyanokat akik telibe szarják,hogy te aludni akarsz és akár hajnali 4-ig is gépezik meg ordibál melletted mikor tanulsz.Kicsit nekem az hiányzik,hogy nem tudok egyedül lenni, mert hárman vagyunk egy szobában ,így sehova se tudok elvonulni.
2018. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Előny:

-olcsóbb

-ha valamit nem értesz vagy hiányzik valami jegyzeted, akkor néhány szobával arrébb tuti találsz valakit, aki tud segíteni

-nem kell rendben tartani egy egész háztartást

-sok új ismerőst szerezhetsz és, ha jó társaságba kerülsz, akkor szoros barátságokat is lehet kötni, illetve könnyebben lehet kapcsolatokat kiépíteni, ami később is jól jöhet

-általában közel van az egyetemhez

-vannak kolis programok


Negatívum:

-több emberrel kell együtt élni és osztozni kell a tereken, alkalmazkodni kell egymáshoz, ami először nagyon nagyon furcsa, ha az ember ahhoz van hozzászokva, hogy otthon él és van saját szobája

-ha "nem túl jó" társaságot fogsz ki, akkor problémás lehet az együttélés pl. lopások

-nem nagyon van magánszférád

-esetleg zavaró lehet pl. a hangzavar vagy mászkálás

-kollégiumtól függ, de általában nem túl otthonos és komfortos a környezet, legalábbis ha az ember megszokta otthon a saját kis kényelmes puha ágyát, a tiszta, rendezett szobáját, akkor szerintem idő, amíg a koliban is jól tudja magát érezni



Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2018. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Garantáltan lesz mit mesélni másoknak. Legyen az pozitív vagy negatív:DD

Én koli párti vagyok, nyilván van egy csomó negatív oldala, de ha szereted, akkor ezek el fognak törpülni a pozitívumok mellett.

2018. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Én pedig a koli negatív részét kaptam sajnos, inkompetens, igénytelen (higiéniai problémás) idióta, trehány szobatársak, messze az egyetemtől, lepusztult. Mindezt egy neves egyetem kolijában.


Sajnos nagyon szerencsefüggő, ha teheted, ismerkedj meg gólyatáborban 1-2 emberrel éa akkor ha rossz is a koli állapota, legalább a szobatársak miatt nem akarsz menekülni.

2018. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jól meg kell választani a szobatársaid mert belebetegedsz ha rossz társasággal kell együtt lenned a nap 80%-ban. Nagyon sok embert ismerek akik nagyon utálják a szobatársukat.Mikor felhívja az ismerősét és ott él tulajdonképpen éjjel nappal a nyakadon a két fős szobában elég irritáló tud lenni.Meg mikor arra kelsz,hogy az éjszaka közepén a melletted lévő ágyon...khmmm.Na az mindennek a legalja ,ráadásul ez nem egyszeri alkalom volt.Általában minden koliban van egy David Guetta aki azt hiszi kíváncsi az egész koli a zenéjére, ezért max hangerőn basszussal nyomatja éjjel-nappal,lemész szólni akkor is max annyira halkítja le hajnali 2kor,hogy épp nem megy ki a dobhártyád.Meg hát a kaja dolog...volt olyan,hogy mentem volna haza másnap de előtte este volt pár tojás a hűtőben,ezért nem nagyon szándékoztam venni kaját.Majd mikor este 8kor benéztem a hűtőbe láttam,hogy valaki megzabálta,így tulajdonképpen semmi kajám nem volt estére...
2018. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!